„Miej serce i kochaj sercem”. 97-latka kolejny raz pomaga

Ogromne serce Pani Janiny poznał cały kraj, kiedy to na początku pandemii szyła maseczki dla medyków. Rok później zaangażowała się w 29. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, przekazując na aukcję kopertę na chusteczki, fartuszek i kapcie. W tym roku również włącza się w pomoc. Do wylicytowania ręcznie robiona poduszka.

Poduszka została w całości zaprojektowana i wykonana przez 97-letnią Panią Janinę, która jest wielu osobom dobrze znana z początków pandemii, kiedy to w marcu 2020 roku postanowiła wspomóc służbę zdrowia szyjąc maseczki dla medyków. Rok później zdecydowała się włączyć w 29. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i przekazała na licytację kopertę na chusteczki, która została wylicytowana za ponad 500zł oraz fartuszek i kapcie, które zostały wylicytowane aż za 3000zł.

W tym roku również chce wspomóc tę szczytną akcję, w związku z czym wykonała dużą poduszkę w kształcie serca, dwustronnie haftowaną – z jednej strony został wyhaftowany cel aukcji, czyli 30. finał WOŚP, natomiast z drugiej strony zmodyfikowany przez babcię Janinę cytat Adama Mickiewicza „Miej serce i patrzaj w serce” na „Miej serce i kochaj sercem”.

Poduszka jest absolutnie wyjątkowa i niepowtarzalna, a co więcej, zostało w nią włożone ogromne serce starszej kobiety, która chciała zrobić coś dobrego i dołożyć swoją cegiełkę do 30. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Wysokość: 60 cm
Szerokość: 60 cm
Głębokość: 20 cm

Źródło i foto: Allegro WOŚP

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *