Piłka Nożna, Sport

Międzynarodowo na Silesian Cup

Już po raz dwunasty Świdnica będzie gospodarzem Międzynarodowego Turnieju Piłkarskiego Silesian Cup. Zaplanowana od 1 do 6 sierpnia impreza będzie miała wyjątkowo ciekawą obsadę. Na boiskach Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji zaprezentuje się ponad 50 zespołów z aż sześciu państw!

Na starcie pojawią się reprezentanci Polski, Czech, Ukrainy, Rosji, Białorusi czy Łotwy. – W tym roku zaplanowaliśmy turnieje w pięciu kategoriach wiekowych: U 9, U 10, U 11, U 12 i U 14. Mecze odbywać się będą na ośmiu boiskach. Do rekordowej liczby drużyn trochę nam zabraknie, ale w związku z remontem stadionu nie mogliśmy zaprosić więcej zespołów. Obsada będzie jednak bardzo mocna. Przyjadą do nas między innymi Czernomorec Odessa, Dynamo Ryga, FK Kalininigrad, a z Polski kadry województwa lubuskiego, Śląsk Wrocław czy GKS Bełchatów – informuje Janusz Masny, dyrektor turnieju.

Honoru Świdnicy bronić będą broniły Gryf Świdnica i Polonia-Stal Świdnica. Gryfiacy wystawią kilka zespołów w młodszych kategoriach, zaś Polonia-Stal zaprezentuje się w najstarszej kategorii.

XII MTP Silesian Cup odbędzie się od 1 do 6 sierpnia. Dni meczowe zaplanowano od 2 do 5 sierpnia. Głównym organizatorem turnieju jest Gryf Świdnica, a głównymi partnerami i darczyńcami są: Urząd Miejski w Świdnicy, Starostwo Powiatowe w Świdnicy, Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego, Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji, Fundacja PKO BP, KGHM Polska Miedź oraz poseł na Sejm Ireneusz Zyska.

Przed rokiem, w jedenastej edycji Silesian Cup triumfowały: Czernomorec Odessa, Chojnik Jelenia Góra, Kadra Lubuskiego Związku Piłki Nożnej oraz Akademia Piłkarska Gliwice

20 lipca 2017

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *