Międzynarodowo na Silesian Cup

Już po raz dwunasty Świdnica będzie gospodarzem Międzynarodowego Turnieju Piłkarskiego Silesian Cup. Zaplanowana od 1 do 6 sierpnia impreza będzie miała wyjątkowo ciekawą obsadę. Na boiskach Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji zaprezentuje się ponad 50 zespołów z aż sześciu państw!

Na starcie pojawią się reprezentanci Polski, Czech, Ukrainy, Rosji, Białorusi czy Łotwy. – W tym roku zaplanowaliśmy turnieje w pięciu kategoriach wiekowych: U 9, U 10, U 11, U 12 i U 14. Mecze odbywać się będą na ośmiu boiskach. Do rekordowej liczby drużyn trochę nam zabraknie, ale w związku z remontem stadionu nie mogliśmy zaprosić więcej zespołów. Obsada będzie jednak bardzo mocna. Przyjadą do nas między innymi Czernomorec Odessa, Dynamo Ryga, FK Kalininigrad, a z Polski kadry województwa lubuskiego, Śląsk Wrocław czy GKS Bełchatów – informuje Janusz Masny, dyrektor turnieju.

Honoru Świdnicy bronić będą broniły Gryf Świdnica i Polonia-Stal Świdnica. Gryfiacy wystawią kilka zespołów w młodszych kategoriach, zaś Polonia-Stal zaprezentuje się w najstarszej kategorii.

XII MTP Silesian Cup odbędzie się od 1 do 6 sierpnia. Dni meczowe zaplanowano od 2 do 5 sierpnia. Głównym organizatorem turnieju jest Gryf Świdnica, a głównymi partnerami i darczyńcami są: Urząd Miejski w Świdnicy, Starostwo Powiatowe w Świdnicy, Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego, Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji, Fundacja PKO BP, KGHM Polska Miedź oraz poseł na Sejm Ireneusz Zyska.

Przed rokiem, w jedenastej edycji Silesian Cup triumfowały: Czernomorec Odessa, Chojnik Jelenia Góra, Kadra Lubuskiego Związku Piłki Nożnej oraz Akademia Piłkarska Gliwice

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *