Miasto wczoraj i dziś

wystawa wieza

wystawa wiezaKolejny raz w świdnickiej wieży ratuszowej można oglądać wystawę „Świdnica wczoraj i dziś”, której autorem jest Wiktor Bąkiewicz, fotoreporter „Wiadomości Świdnickich”.

Kolejny raz w świdnickiej wieży ratuszowej można oglądać wystawę „Świdnica wczoraj i dziś”, której autorem jest Wiktor Bąkiewicz, fotoreporter „Wiadomości Świdnickich”.

wystawa wieza

Na fotografiach uwiecznił on wiele charakterystycznych miejsc dla naszego miasta i pokazał, jak kiedyś wyglądały i jakie zaszły w nich przemiany.

W wieży ratuszowej możemy podziwiać fotografie przedwojenne, XIX-wieczne, jak i te nieodległe z lat 70. czy 80. XX w. Wszystkie zostały zestawione z wykonanymi przez Wiktora fotografiami obecnego stanu tych miejsc. – Zapraszam na krótką podróż w czasie i odwiedzenie miejsc, których już nie ma lub które zupełnie zmieniły swój wygląd – mówi Wiktor Bąkiewicz.

Wystawa zawiera ponad 50 zestawów zdjęć i jest zlokalizowana na I, II i V piętrze wieży ratuszowej. Warto dodać, że została przygotowana dzięki wielkiemu wsparciu portalu www.mojemiasto.swidnica.pl.

Wstęp na wystawę jest bezpłatny.

(bfg)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *