Miasto rozbuduje monitoring

ddzmonitZarząd województwa dolnośląskiego przyznał Bielawie dotację w wysokości 196 tys. zł na miejski monitoring oraz system GPS w autobusach.

Zarząd województwa dolnośląskiego przyznał Bielawie dotację w wysokości 196 tys. zł na miejski monitoring oraz system GPS w autobusach.ddzmonit

Bielawskie autobusy mają system GPS już szósty rok. Zakupiono go w 2007 po to, by w każdej chwili można było sprawdzić m.in. czy autobusy kursują punktualnie, gdzie się obecnie znajdują, jaką trasę przejechały oraz czy nie omijają przystanków. Teraz wydane wtedy pieniądze w znacznej mierze się zwrócą, dzięki dofinansowaniu z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego.

Przyznanie miastu przez zarząd województwa dolnośląskiego 196 tys. zł dotacji w wysokości ma sfinansować zadanie o nazwie „Poprawa bezpieczeństwa turystów w Bielawie poprzez zakup i montaż systemu GPS oraz systemu monitoringu miejskiego”. Wartość całego projektu wynosi 342 tys. zł.

Bielawa kupi w najbliższym czasie dodatkowe kamery, które poszerzą zasięg monitoringu i podniosą poziom bezpieczeństwa. Monitoring obsługuje bezpośrednio bielawska policja.

Obok Bielawy na liście instytucji zakwalifikowanych do dofinansowania w ramach RPO, znajdują się m.in. Filharmonia im. Witolda Lutosławskiego oraz Hala Stulecia we Wrocławiu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *