Miał zawieźć uczniów na wycieczkę. Był po alkoholu…

policjakontrola

45-letni mieszkaniec Świdnicy, kierowca szkolnego autobusu, miał jechać z dziećmi na wycieczkę. Kontrola wykazała, że prowadził po alkoholu.

policjakontrola

Środowa kontrola przeprowadzona przez policjantów Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu zakończyła się dla kierującego autobusem zatrzymaniem prawa jazdy. 45-letni świdniczanin miał jechać z uczniami jednej z wałbrzyskich szkół na wycieczkę do Wrocławia. Nie pojechał. Okazało się, że kierował pojazdem w stanie po użyciu alkoholu – informuje p.o. sierż. szt. Marcin Świeży, oficer prasowy Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu.

Wałbrzyscy policjanci przyjechali na miejsce kontroli, kiedy kierujący autobusem podjeżdżał pod szkołę. Poza sprawdzeniem podstawowych elementów stanu technicznego pojazdu, funkcjonariusze poddali 45-latka także badaniu stanu trzeźwości. Okazało się, iż mężczyzna znajduje się w stanie po użyciu alkoholu. Kierujący miał 0,28 promila alkoholu we krwi.

Policjanci odebrali świdniczaninowi prawo jazdy za pokwitowaniem, a na miejsce zdarzenia przyjechał inny, trzeźwy kierowca, który pojechał z uczniami na wycieczkę. Za kierowanie autobusem w stanie po użyciu alkoholu mężczyzna odpowie teraz przed sądem. 45-latkowi grozi wysoka grzywna oraz zakaz kierowania pojazdami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *