Medalistka w karetce

Z dwoma medalami wrócili z Mistrzostw Dolnego Śląska w biegach przełajowych lekkoatleci GLKS-u Świdnica. Start nad kąpieliskiem Morskie Oko we Wrocławiu na długo zapamięta szczególnie Patrycja Taratuta. Wycieńczona młoda zawodniczka skończyła zawody w ambulansie.

taratuta

Podopieczna duetu trenerskiego Katarzyna Kalita – Ryszard Mydłowski trenuje dopiero od kilku miesięcy. Jak przekonują jej opiekunowie ma olbrzymi potencjał. Młodziczka GLKS-u udowodniła to w sobotę, 5 marca na swojej pierwszej poważniejszej imprezie. Rywalizację młodziczek na dystansie 1500 metrów ukończyła na znakomitym trzecim miejscu. Dała z siebie dosłownie wszystko, a po minięciu linii mety była skrajnie wycieńczona. Konieczna była pomoc lekarzy i kilkunastominutowa wizyta w karetce pogotowia. Na podium młoda sportsmenka była już uśmiechnięta.

Ze srebrem wrócił z Wrocławia jej starszy i bardziej utytułowany kolega, Wojciech Grześków. W biegu juniorów na 3 km ustąpił tylko swojemu odwiecznemu rywalowi Dariuszowi Boratyńskiemu z Wrocławia. Okazja do rewanżu nadarzy się 19 i 20 marca w Żaganiu, gdzie odbędą się Mistrzostwa Polski Juniorów i Seniorów w biegach przełajowych.

1 thought on “Medalistka w karetce

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *