Medal na koniec. Czas na seniorów

Pochodzący z Jaworzyny Śląskiej skoczek w dal Mateusz Jopek zakończył swoje starty w kategorii U 23. „Ostatki” przed rywalizacją z seniorami wypadły całkiem okazale. Na Mistrzostwach Polski U 23 w Sieradzu wywalczył brązowy medal.

Zawody rozgrywano na zmodernizowanym w 2017 roku obiekcie. Podczas dwudniowej imprezy (30 czerwca – 1 lipca wystartowało ponad 400 zawodników i zawodniczek, rozdano dwadzieścia kompletów medali. Konkurencja skoku w dal odbyła się w niedzielę, w drugi dzień zmagań.

Reprezentujący AZS AWF Wrocław Mateusz uzyskał wynik 7.44. Walkę o srebro przegrał o zaledwie trzy centymetry z Bartoszem Chojnowskim z Podlasia Białystok. Złoto zdobył Mateusz Różański (AZS PWSZ Tarnów). Wynik zwycięzcy – 7.65.

– Był to mój ostatni start na krajowym czempionacie w kategorii do lat 23. Podsumowując mój skromny dorobek medalowy ze wszystkich kategorii młodzieżowych to uzbierało się 6 medali z Mistrzostw Polski (2 złote, 1 srebrny i trzy brązowe). Teraz czas na walkę z seniorami, a najbliższa okazja do tego już 22 lipca na 94. PZLA Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce – Lublin 2018 – podsumowuje Mateusz Jopek.

(ram)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *