MDK drukuje przyłbice dla służby zdrowia

W całej Polsce osoby prywatne, instytucje, firmy zbierają się i starają się pomóc pracownikom służby zdrowia jak tylko potrafią. Młodzieżowy Dom Kultury w Świdnicy także stara się pomóc. Od kilku dni Zbigniew Brożbar z Pracowni Robotyki stara się pomóc tworząc tzw. przyłbice.

Nauczyciele pracują zdalnie prowadząc zajęcia online lub przygotowując materiały do pracy. Nie ma ich na co dzień w placówce, dlatego też kilka drukarek pracuje u mnie w domu – mówi Pan Zbigniew.Przez dwa dni  zostało oddanych 34 przyłbic w pełni przygotowanych i drukują się kolejne.  Docelowo chciałbym aby było to 20 sztuk dziennie gotowych do przekazania koordynatorom akcji.

Komitet Rodzicielski działający przy MDK sfinansuje filament, z którego drukowane będę przyłbice oraz inne potrzebne materiały. Do akcji włączył się również Maciek, jeden z uczestników zajęć, który na dzień publikacji tego artykuły oddał już około 17 opasek pod budowę przyłbicy.

Koordynatorem akcji jest Pan Witold, założyciel grupy „Przyłbice dla lekarzy – okręg Świdnica” na Facebooku wraz z najbliższymi. – Drukujemy model zaproponowany przez koło naukowe Politechniki Wrocławskiej „Rapid Troopers”. Każdy wydruk to około 2 – 2.5 godziny dla jednej opaski z której później budowana jest przyłbica. Zachęcam do odwiedzenia grupy na facebooku – mówi Pan Witold.

Osoby zainteresowane wspólnym drukowaniem proszone są o kontakt telefoniczny z koordynatorem (tel. 604 648 914).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *