Małysz rajdowiec

MALYSZ

MALYSZWROCŁAW. Najwybitniejszy polski skoczek narciarski Adam Małysz postanowił zostać kierowcą rajdowym.

Najwybitniejszy polski skoczek narciarski Adam Małysz postanowił zostać kierowcą rajdowym. Chce wystartować w legendarnym Rajdzie Dakar. Najpierw jednak przyjedzie na Dolny Śląsk, by wziąć udział w prologu rajdu Wrocław – Drezno.

W mieście lub jego okolicach czterokrotny medalista olimpijski pojawi się prawdopodobnie 24 czerwca. Za kierownicą usiądzie jednak na krótko, bo prolog to odcinek, który inauguruje rajd, a organizowany jest głównie dla kibiców. Zawodnicy jadą w nim bowiem krócej niż normalnie, ale mogą pozwolić sobie na pokazanie wszystkich swoich umiejętności.

Dla Małysza start w prologu wyścigu Wrocław – Drezno będzie jednak szczególny, bowiem to właśnie w nim zadebiutuje jako kierowca rajdowy zespołu RMF Caroline Team. Swoją decyzję zawodnik ogłosił wczoraj w „Kontrwywiadzie” radia RMF FM.

– Do tej pory skoki były moim życiem. Rajdy samochodowe to realizacja marzeń – stwierdził Małysz, który w marcu zakończył karierę skoczka. Teraz rozpoczyna już zupełnie nową: – Chcę wystartować w legendarnym Rajdzie Dakar, bo to byłoby starcie z pustynią i samym sobą.

Małysz w samochodzie na bazie porsche cayenne pojedzie z pilotem Rafałem Martonem.

Rajd Wrocław – Drezno w tym roku odbędzie się po raz 17., a trwać ma od 25 czerwca do 2 lipca. Jego trasa liczy prawie 1400 kilometrów, głównie po poligonach zachodniej Polski. Na starcie zawodów stanie 300 kierowców z 17 krajów świata.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *