Mateusz Jopek mistrzem Polski młodzieżowców!

To była dla niego najważniejsza impreza w sezonie. Wytrzymał presję, nie zawiódł oczekiwań i w wielkim stylu sięgnął po złoty medal. Pochodzący z Jaworzyny Śląskiej Mateusz Jopek został młodzieżowym mistrzem Polski w skoku w dal! – Spełniłem swoje marzenia – wyznaje mistrz.

jopek

33. Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w lekkoatletyce 30 i 31 lipca odbywają się w Jeleniej Górze. Startujący od niedawna w barwach AZS AWF Wrocław Mateusz rozstrzygnął sprawę już w pierwszej swojej próbie. Skoczył na odległość 7 metrów i 57 centymetrów, aż o szesnaście centymetrów bijąc swój rekord życiowy! Taki pokaz siły odebrał moc rywalom, tym bardziej, że w kolejnych skokach Jopek też lądował bardzo daleko (7,43 i 7,55). Żaden z przeciwników nie był w stanie zbliżyć się do osiągnięcia podopiecznego Zdzisława Kokota. Drugi Szymon Lubański ze Skry Warszawa w swojej najlepszej próbie uzyskał  7,39, a trzeci Marek Brzeziński z Płomienia Sosnowiec – 7,30.
– Czułem się mocny przed startem, ale nigdy nie pomyślałbym że będę w stanie skoczyć 7,57 m. Jest to po prostu spełnienie marzeń, a już o samym tytule nawet nie śniłem. Spełniłem swoje marzenia w tym sezonie. Tego wyniku nie byłoby bez trenera. Niesamowicie przygotował mnie do zawodów – mówił szczęśliwy Mateusz.
(ram)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *