Matematyczny mistrz (FOTO)

 

Adrian Bętkowski ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Świdnicy został laureatem XIII Międzyszkolnego Konkursu Matematycznego „Pitagoras”. Chłopak udowodnił, że łamigłówki, zadania i zagadki logiczne do rozwiązania to nie problem.

XIII Międzyszkolny Konkurs Matematyczny „Pitagoras” odbył się 27 kwietnia. Organizatorem tegorocznej edycji była Szkoła Podstawowa nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi, a nad prawidłowym jego przebiegiem czuwały organizatorki konkursu panie: Agnieszka Ziomek i Anna Kaźmierska.

Konkurs skierowany był do uczniów klas szóstych. W tegorocznej edycji wzięło udział 11-stu uczestników z sześciu świdnickich szkół. Finaliści zostali wyłonieni w drodze eliminacji szkolnych, po dwóch z każdej placówki.

Konkurs ma na celu rozwijanie zainteresowań matematycznych, doskonalenie umiejętności logicznego myślenia, rozwijanie intuicji matematycznej, popularyzację nowych, ciekawych zadań, a także umożliwienie uczniom – szczególnie uzdolnionym matematycznie- sprawdzenia swoich wiadomości w ramach rywalizacji międzyszkolnej. Udział w konkursie umożliwił uczniom osiągnięcie satysfakcji i radości z sukcesu, a także ułatwił integrację zarówno środowiska uczniowskiego, jak i nauczycielskiego – tłumaczą organizatorzy.

Finaliści musieli się zmierzyć z dziesięcioma zadaniami (7 zadań zamkniętych i 3 zadania otwarte) w ciągu 60 minut. – Jak na etap finałowy przystało – zadania nie były proste – przyznają nauczycielki. – Serdecznie gratulujemy laureatom konkursu i finalistom. Składamy gorące podziękowania wszystkim opiekunom za przygotowanie uczniów do konkursu i pomoc w jego przeprowadzeniu. Zapraszamy do wzięcia udziału w następnej edycji, której organizatorem będzie również świdnicka „Jedynka”! – dodają.

WYNIKI:

Laureatami XIII Międzyszkolnego Konkursu Matematycznego „Pitagoras” 2017 zostali:

I MIEJSCE: ADRIAN BĘTKOWSKI – SP nr 1,

II MIEJSCE: DAWID CZWOJDA – SP nr 105,

III MIEJSCE: KLAUDIA OWCZAREK – SP nr 8.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *