Matematyczne zmagania w ZSM

Już po raz czternasty w Zespole Szkół Mechanicznych w Świdnicy przeprowadzono Powiatowy Konkurs Matematyczny. Jak co roku odbył się on pod patronatem Starosty Powiatu Świdnickiego, Pana Piotra Fedorowicza.

IMG_7568 IMG_7608

od lewej: wyróżniona Roksana Wójcik, finaliści: Tomasz Orda, Marcin Gomułka, Tomasz Pasternak oraz Beata Wachel-Sierzputowska z dyplomem finalisty Szymona Józwickiego

6 kwietnia 26 uczniów, najlepszych matematyków z liceów i techników naszego powiatu zmierzyło się z zadaniami konkursowymi. Zadania te rozwiązywali także uczniowie w powiatach partnerskich: kartuskim, łowickim i tatrzańskim. W każdym z tych powiatów wyłoniono czworo finalistów, którzy reprezentować będą powiat w VI Międzypowiatowym Konkursie Matematycznym, w tym roku w powiecie kartuskim.

Naszą drużynę utworzą: Marcin Gomułka z I LO w Świdnicy, który zajął I miejsce oraz Szymon Józwicki – II miejsce i Tomasz Pasternak – III miejsce, obaj z II LO w Świdnicy, a także zdobywca IV miejsca Tomasz Orda z LO w Strzegomiu. Ponadto nagrodę za I miejsce w kategorii klas niematematycznych zdobyła Roksana Wójcik z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Świdnicy.

Wszystkim finalistom gratulujemy, a drużynie życzymy sukcesów na kolejnym etapie konkursu, w Kartuzach.

Organizator konkursu

Beata Wachel-Sierzputowska

Wicedyrektor ZSM w Świdnicy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *