Masz czas tylko do końca kwietnia

Na rozliczenie z dochodów uzyskanych w 2018 roku pozostaje coraz mniej czasu. Ostateczny termin złożenia rozliczenia PIT to 30 kwietnia 2019 r.

Tym, którzy jeszcze nie dokonali rozliczenia przypominamy, iż na Portalu Podatkowym pod adresem www.podatki.gov.pl została uruchomiona usługa „Twój e-PIT”, w ramach której udostępniono podatnikom ich zeznania roczne PIT-37 oraz PIT-38 za 2018r. Zeznania te dostępne będą do 30 kwietnia 2019 r.

Informujemy, iż jedynym sposobem składania elektronicznych formularzy PIT za 2018 r. – udostępnianym przez Ministerstwo Finansów i Krajową Administrację Skarbową – jest usługa „Twój e-PIT” lub e-Deklaracje na Portalu Podatkowym podatki.gov.pl . Korzystanie z innych stron internetowych lub aplikacji do przesyłania e-PIT-ów nie jest autoryzowane przez resort finansów i może być niebezpieczne, np. spowodować przekazanie danych podatnika nieuprawnionym osobom lub zainfekowanie komputera szkodliwym oprogramowaniem.

W tutejszym Urzędzie, w Sali Obsługi znajdującej się na parterze – pok. 118 udostępniono dla podatników stanowisko komputerowe z bezpiecznym dostępem do Portalu Podatkowego podatki.gov.pl. Wszystkich zainteresowanych, mających trudności w samodzielnym złożeniu zeznania za pośrednictwem usługi „Twój e-PIT”, zapraszamy do Urzędu, gdzie z pomocą pracowników będą mogli sprawdzić i wysłać rozliczenie PIT, które dla nich przygotowano. Zapraszamy w godzinach pracy Urzędu tj. od 7.30 do 15.30 , a w poniedziałki od 7.30 do 18.00

Warto przypomnieć, że składając zeznanie elektronicznie można liczyć na szybszy zwrot podatku. Termin zwrotu nadpłaty podatku wynikający z tak złożonego zeznania został skrócony z 3 miesięcy do 45 dni.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *