Mamy kolejnego milionera

Nie wiadomo kim jest i czy mieszka w Wałbrzychu. Ale to właśnie w tym mieście wysłał szczęśliwy kupon. Liczby: 4, 9, 20, 22, 35, 45 pozwoliły mu dołączyć do grona milionerów. Z kapitałem ponad 10 milionów złotych na koncie…

To najwyższa wygrana, jaka padła dotychczas w Wałbrzychu.  Kwota 10 512 457,60 złotych nie stawia jednak szczęśliwca w pierwszej dziesiątce. Zamyka ją osoba, która wygrała w kolekturze w Redzie – trochę ponad 28 milionów złotych. Najwyższa, jak do tej pory, wygrana padła w Skrzyszowie i wyniosła 36 726 210,20 złotych. Ponad 10 „wałbrzyskich” milionów złotych to jednak nie mało. Zakładając, że średnia cena mieszkania w Wałbrzychu kształtuje się na poziomie około 130 tysięcy złotych, za wygraną szczęśliwiec może kupić ponad 70 mieszkań. A te na przykład wynająć. Bez problemu zostałby również właścicielem najdroższego samochodu na olx, którym jest Rolls-Royce Ghost warty około 1,5 mln złotych. Niestety mimo bajońskiej wygranej, jak na wałbrzyskie i polskie warunki, zwycięzca losowania nie poczuje się jak Cristiano Ronaldo, który podczas pobytu we Włoszech i grze w Juventusie, zarobi około 120 milionów euro. Przeliczając pensję piłkarza na złotówki wychodzi, że zarabia on 129,2 miliony złotych rocznie. To na minutę daje ponad 250 złotych. – Wystarczy zatem tylko jeden dzień, aby kapitan reprezentacji Portugalii i najlepszy strzelec w historii Realu Madryt otrzymał wynagrodzenie w wysokości 384 tysięcy złotych – wyliczają dziennikarze portalu meczyki.pl. Jak dodają w maju 2019 roku Ronaldo kupił jedyny egzemplarz samochodu Bugatti La Voiture Noire i zapłacił za niego 71 milionów złotych. To jedno z najdrożej sprzedanych aut w historii.

Wygrana, która padła w środę 14 listopada w kolekturze przy ulicy Zamenhofa daje właścicielowi kuponu 112 miejsce w historii najwyższych wygranych. Poprzedni rekord w wysokości 7 097 391,00 zł został ustanowiony 15 stycznia 2013 roku. Na liście Lottomilionerów Wałbrzych pojawia się na niej sześć razy. Kto będzie następny? Na pewno ten, kto zagra, a czy wytypuje dobrze liczby, to już pokaże losowanie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *