„Mały Wspaniały” ze Świdnicy

Prezydent miasta, Beata Moskal-Słaniewska spotkała się z Maksymilianem Śleszyńskim – pierwszym laureatem tytułu „Mały Wspaniały”, uczniem klasy V Szkoły Podstawowej nr 105 ze Świdnicy. Chłopiec wykazał się dojrzałą postawą i pomógł mężczyźnie, który zasłabł na ulicy. Za swoje zachowanie został wyróżniony przez szkołę, a także Pogotowie Ratunkowe w Świdnicy.

Maksymilian nie zawahał się ani przez chwilę, wiedział, co ma robić.

Pamiętałem wszystko z Miasta Dzieci, tam uczyliśmy się pierwszej pomocy. Później również na lekcjach techniki pani przypominała nam, jak zachować się w takich sytuacjach – opowiadał 12-latek.

Prezydent Beata Moskal-Słaniewska pogratulowała chłopcu tak odważnego działania, wręczyła list gratulacyjny i upominek.

Jesteś wzorem do naśladowania dla swoich kolegów i koleżanek. Jesteś także z pewnością małym bohaterem w swojej szkole. Twoje zachowanie pokazuje jak ważna jest umiejętność udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej – podkreślała prezydent.  

Do dalszego pogłębiania wiedzy w kierunku udzielania pierwszej pomocy, udziału w szkoleniach i warsztatach organizowanych przez PCK w Świdnicy, zachęcał również chłopca Krystian Werecki, Pełnomocnik Prezydenta ds. Aktywności Obywatelskiej. W imieniu PCK także wręczył Maksymilianowi upominek.

Rzecznik Prasowy

Urzędu Miejskiego w Świdnicy

Magdalena Dzwonkowska

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *