Makowiejew w kadrze Polski!

Wychowanek ŚKPR-u Świdnica, Stanisław Makowiejew i były zawodnik, Marcin Schodowski znaleźli się w kadrze reprezentacji Polski seniorów na rozgrywany w Gdańsku Turniej Czterech Narodów, towarzyski turniej w Hiszpanii oraz turniej prekwalifikacyjny do Mistrzostw Świata 2019 w Portugalii.

Trener Piotr Przybecki powołał 27 graczy. Dla 26-letniego „Stacha” to pierwsze zaproszenie do gry z orzełkiem na piersi w seniorskiej kadrze. Syn wiceprezesa i trenera odnowy biologicznej ŚKPR-u, Arkadija oraz starszy brat zawodnika Szarych Wilków, Władysława jest aktualnie najlepszym strzelcem Piotrkowianina Piotrków Trybunalski (44 bramki w 11 meczach). W występującym w PGNiG Superlidze zespole gra drugi sezon. Wcześniej reprezentował też Czuwaj Przemyśl, Śląsk Wrocław i Siódemkę Miedź Legnica. Ostatni mecz w barwach ŚKPR-u rozegrał dokładnie 26 marca 2014 roku. W przegranym 29:30 domowym starciu z Ostrovią rzucił cztery bramki.

Łącznie na poziomie I ligi S. Makowiejew wystąpił w ŚKPR-ze 45 razy i zdobył 167 bramek.

Bramkarz Marcin Schodowski występował w Świdnicy tylko rok, ale na stałe zdobył sympatię kibiców. Był jednym z filarów drużyny, która w sezonie 2010/2011 wywalczyła historyczny awans do I ligi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *