Majówka w regionie

festyn

festynREGION. Na koniu, pontonie, w kajaku, na szczudłach, wozach konnych, rowerach i nartach – kto zechce spędzić wielką majówkę aktywnie, ma w czym wybiera…

Na koniu, pontonie, w kajaku, na szczudłach, wozach konnych, rowerach i nartach – kto zechce spędzić wielką majówkę aktywnie, ma w czym wybierać.

festyn

 

Bielawa

Uroczystości Święta Konstytucji 3 Maja we wtorek o godz. 10 w różnych punktach miasta. W programie m.in.: zawody strzeleckie w sali Towarzystwa Krzewienia Kultury Fizycznej przy ul. Piastowskiej 2, biegi sztafetowe na pl. Wolności oraz V Piknik Rodzinny przy pl. Wyszyńskiego. Właściwe uroczystości rozpoczną się o godz. 17 odśpiewaniem hymnu państwowego, apelem poległych i salwą honorową przy obelisku przy ul. Bankowej oraz przemarszem do kościoła Wniebowzięcia NMP, w którym odbędzie się msza św. w intencji Ojczyzny.

Boguszów-Gorce

Rodzinna Majówka pod Dzikowcem w niedzielę od godz. 14 na górze Dzikowiec. W programie: występy zespołu Duet Kita&Mika, pokazy tańców oraz zabawy i park linowy dla dzieci. Dodatkową atrakcją będą stoiska łucznicze i malowanie twarzy.

Bystrzyca Kłodzka

Dzień Świętego Floriana w poniedziałek od godz. 11.30 w Muzeum Filumenistycznym oraz na pl. Rekreacyjnym przy ul. Strażackiej. W programie m.in.: prezentacja wystawy „Polskie malarstwo współczesne” ze zbiorów Muzeum w Wałbrzychu, Jarmark Floriański z udziałem wystawców z Polski i Czech na pl. Rekreacyjnym, msza św. w kościele pw. Michała Archanioła, a po mszy przemarsz orkiestr strażackich i mażoretek na pl. Rekreacyjny oraz uroczysta parada z udziałem mieszkańców. Po części oficjalnej rozpocznie się część rozrywkowa, w ramach której zaplanowano: występy orkiestr dętych z Międzylesia i Leszna oraz pokaz parady mażoretek, koncerty zespołów: Interstate 60 z Czech, Świnka Halinka i Volver, a na zakończenie pokaz sztucznych ogni.

Muzyczna Wiosna w Euroregionie Glacensis we wtorek od godz. 12 na pl. Rekreacyjnym przy ul. Strażackiej. W programie m.in.: występy ludowych zespołów śpiewaczych z Polski i z Czech oraz zespołów smyczkowych, wokalnych i instrumentalnych, a także koncert zespołu Grans i pokaz Teatru Ognia „Tub”.

Duszniki-Zdrój

Majówka w Muzeum Papiernictwa od soboty do wtorku od godz. 9 do 17 w Muzeum Papiernictwa przy ul. Muzeum zaprezentuje dwie wystawy czasowe: ekspozycję „Portrety Królów Kurkowych” ze zbiorów Muzeum Okręgowego w Lesznie oraz „Iwan i Irina Malińscy. Artyści kudowskiej Cyganerii”. Goście będą mogli również samodzielnie wykonać kartki papieru pod okiem fachowców z dusznickiego młyna papierniczego.

Dzierżoniów

Jarmark św. Jerzego w niedzielę około godz. 14 na rynku oraz przy murach obronnych przy ul. Miodowej. W programie: inscenizacje walk rycerskich, msza św. z udziałem bractw rycerskich, sprzedaż akcesoriów wojennych (mieczy, łuków), wyrobów z gliny, szkła, skóry i kutego metalu oraz ozdób, szat i nakryć głowy, a także turnieje łucznicze i zabawy plebejskie.

Gryfów Śląski

Rodzinna majówka w poniedziałek od godz. 15 na rynku. W czasie imprezy będzie można wziąć udział w konkursie plastycznym dla dzieci oraz posłuchać zespołów Chłopaki z Paki i Rewolucja, a także występów młodzieży z gimnazjum oraz z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Gryfowie Śląskim. Imprezę zakończy biesiada z DJ-em.

Obchody Święta Konstytucji 3 Maja we wtorek od godz. 10.30 w kościele parafialnym i na rynku. Rozpoczną się mszą św. w intencji ojczyzny, a o godz. 14 początek Majowego Biesiadowania na Ludowo, czyli występów zespołów ludowych.

Jelenia Góra

„Śladami ks. Karola Wojtyły”, czyli rowerowy rajd rodzinny, w niedzielę o godz. 9 spod kościoła w Sobieszowie. Trasa wiedzie przez uzdrowisko Cieplice, Jelenią Górę, Mysłakowice, Miłków, Karpacz, Ściegny i Kowary.

Inauguracja 38. Wiosny Cieplickiej, czyli koncert plenerowy w wykonaniu Star Guard Muffin z towarzyszeniem innych artystów, w niedzielę o godz. 18 na pl. Piastowskim.

V Wojanowski Piknik Majowy w poniedziałek w godz. 12-19 w pałacu Wojanów. W programie pikniku m.in.: rodzinne zawody rowerowe, wycieczki rowerowe i autokarowe z przewodnikiem Doliną Pałaców i Ogrodów (odjazd spod Pałacu Paulinum o godz. 11, 13 i 15), pokazy tańca flamenco, tańca orientalnego i akrobacji rowerowych, przejażdżki wozem konnym i przejażdżki konne, znakowanie rowerów przez jeleniogórską policję, prezentacja wozów strażackich, majowy koncert bluesowy oraz pałacowe grillowanie. Bilety na wycieczki autokarowe w cenie 10 zł za osobę dorosłą i 5 zł za dzieci do lat 12.

Uroczyste obchody 220. Rocznicy Konstytucji 3 Maja we wtorek o godz. 11.40 na pl. Ratuszowym. W programie m.in.: odegranie hejnału Jeleniej Góry i hymnu państwowego przez Orkiestrę Dętą Filharmonii Dolnośląskiej, złożenie kwiatów pod pomnikiem „Niepodległość i Wolność” oraz msza święta w intencji ojczyzny w kościele garnizonowym.

Otwarty Turniej Szachowy z okazji Święta Uchwalenia Konstytucji 3 Maja we wtorek od godz. 10 w kawiarni Muza przy ul. Komedy-Trzcińskiego 12. Potwierdzenie zgłoszenia i wpłata wpisowego od godz. 9 do 9.45. Wpisowe wynosi 5 zł dla dzieci do 18 lat i 15 zł dla seniorów.

Piknik Rowerowy na Szwajcarce we wtorek o godz. 10 z placu koło kościoła garnizonowego. Trasa wiedzie przez Rudawy Janowickie do Szwajcarki. Na zakończenie przewidziane jest ognisko na mecie.

Karpacz

Majówka w Western City od niedzieli do wtorku w godz. 11-16.30. W niedzielnym programie m.in.: nauka rzutu lassem, konkurencje kowbojskie, muzyka country i Rodeo Show z bizonami i cielakami. W poniedziałek każdy będzie mógł nauczyć się płukać złoto i wziąć udział w konkursie płukania złota. We wtorek odbędą się zabawy traperskie i konkurs polowania na bizony.

Kliczków

Inauguracja sezonu wodnego 2011, czyli spływ pontonowo-kajakowy Kwisą, w piątek w godz. 15-19.30 z zamku Kliczków. Po spływie planowana jest biesiada z ogniskiem na polanie przy rzece.

Majówka Konna od niedzieli do wtorku w godz. 10-18. W programie m.in.: zawody jeździeckie w ujeżdżeniu i w skokach przez przeszkody na Hipodromie „Polana” oraz turniej zamkowy dla gawiedzi, podczas którego zostaną rozegrane m.in. konkurencje w strzelaniu z łuku, rzucie podkową i trzymaniu miecza na czas. W niedzielę po turnieju odbędzie się pokaz tańców dawnych oraz inscenizacja napaści rycerzy rabusiów na zamek. We wtorek zostaną zorganizowane dodatkowo Otwarte Mistrzostwa Powiatu Bolesławieckiego dla zawodników pochodzących lub trenujących na terenie powiatu. Wstęp wolny.

IX Turniej Rycerski w poniedziałek od godz. 12 na zamku Kliczków. W programie turnieju m.in.: uroczysty przemarsz konnego pocztu i bractw rycerskich, walki konne, zmagania piesze na miecze, turniej łuczniczy, zapasy rycerskie, pokaz scenek rodzajowych, bieg rycerski, pokaz tańców dawnych oraz inscenizacja bitwy o zamek. Wstęp wolny.

Kowary

Jarmark Artystyczny z Muzyką w niedzielę o godz. 14 na Kowarskiej Starówce przy ul. 1 Maja. W programie m.in.: prezentacja stoisk, warsztaty, występy zespołów muzycznych, a na koniec koncert grupy Bandi.

Lądek-Zdrój

VII Obchody Dnia Patrona Lądka-Zdroju w piątek o godz. 17 w Galerii Muzealnej przy ul. Rynek 1 i w sobotę od godz. 10 na rynku. Jutro odbędzie się wernisaż wystawy fotograficznej „Lądek-Zdrój jakiego nie znacie”, na której prezentowane będą fotografie ze zbiorów Muzeum Filumenistycznego w Bystrzycy Kłodzkiej. W sobotnim programie m.in.: Jarmark Świętojerski, polonez w wykonaniu młodzieży z lądeckiego liceum, pokazy walk rycerskich oraz bicia monet, msza św. w intencji mieszkańców i gości w kościele parafialnym, a także artystyczny hołd dla św. Jerzego, czyli występy zespołów muzycznych z Polski i Czech. Wieczorem wystąpi grupa Disco Polo Jorgus, a także odbędzie się koncert przebojów Modern Talking, a po nim zabawa z DJ-em.

Wielka Majówka od niedzieli do wtorku w różnych godzinach i punktach miasta. W niedzielę o 9.45 w parku Zdrojowym zostanie odsłonięta tablica upamiętniająca Jana Pawła II, a po niej na Górze Borówkowej odbędzie się impreza inaugurująca sezon turystyczny. W programie m.in.: występy zespołów Sucha Trava i Młodzieżowego Zespołu Dętego „Bigg Bras” ze Stronia Śląskiego oraz opiekanie prosiaka. W poniedziałek o godz. 10 odbędą się: grupowe zwiedzanie arboretum przy ul. Moniuszki oraz turniej brydża w kawiarni Kaprys przy ul. Ostrowicza 2. We wtorkowym programie m.in.: zawody wędkarskie w godz. 8-12 na stawach przy ul. Mickiewicza, Muzyczny Koncert Plenerowy dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1 o godz. 12 w parku Zdrojowym oraz spektakl „Hio” wg dramatu Karola Wojtyły w wykonaniu artystów scen krakowskich o godz. 16 w kościele parafialnym pw. Narodzenia NMP.

Milicz

Obchody Święta 3 Maja we wtorek od godz. 13.30. Początek pod urzędem miejskim przy ul. Trzebnickiej 2. W programie m.in.: przemarsz korowodu z orkiestrą dętą, bryczkami i uczestnikami Rajdu Fiata Coupé na rynek, polonez w wykonaniu tegorocznych maturzystów, Mistrzostwa o Puchar Polski Strongman o godz. 16 oraz muzyczna scena na rynku zakończona koncertem zespołu Labirytm.

Podgórzyn

Przesiecka Majówka w sobotę o godz. 15. W programie imprezy m.in.: loteria fantowa, pokaz gimnastyki artystycznej w wykonaniu dzieci ze szkoły podstawowej, występ zespołów Economist i Szyszak, aukcja obrazów lokalnych artystów oraz Dyskoteka Dorosłego Człowieka przy muzyce DJ-a Ziemniaka.

Szklarska Poręba

Majówka Maj dell Arte w sobotę i niedzielę na Skwerze Radiowej Trójki. W sobotnim programie: warsztaty aktorskie dla młodzieży, zajęcia z podstaw pantomimy i gry na szczudłach oraz spektakl dla dorosłych „Wzlecieć, ulecieć” – widowisko z wykorzystaniem szczudeł, latających i jeżdżących na kółkach machin, pirotechniki i ognia. W niedzielę odbędą się warsztaty teatralne dla dzieci oraz spektakl dla dzieci i dorosłych „Zapomniani podróżni” w wykonaniu aktorów Teatru Czterech Żywiołów.

Walońska Majówka, czyli dni otwarte Chaty Walońskiej, od niedzieli do wtorku w Chacie Walońskiej przy ul. Kołłątaja 12. Goście będą mogli zwiedzić wystawę mineralogiczną z wielkogabarytowymi minerałami, kamienne podziemia chaty z paleniskiem oraz Mennicę Walońską, a także wypłukiwać ametysty ze Świrów rzecznych. W Muzeum Ziemi „Juna” będzie można obejrzeć nowe wystawy tematyczne poświęcone minerałom z Polski i świata. Wstęp wolny.

Wycieczka Trasą Sztaudyngerowską w niedzielę o godz. 9 z Domu Sztaudyngera przy ul. 1 Maja 55.

Ekologiczna Majówka w niedzielę o godz. 9.30 w Karkonoskim Centrum Edukacji Ekologicznej przy ul. Okrzei 28. W programie m.in.: plener malarski, projekcje filmów przyrodniczych oraz konkursy z nagrodami.

Rowerowa Majówka w niedzielę od godz. 10 z bazy harcerskiej Czerwonak przy ul. Kasprowicza. Impreza rozpocznie się zawodami rowerowymi dla dzieci z przedszkola, podstawówki i gimnazjum rozgrywanymi na trasach o długości od 300 m do 6 km. O godz. 12 odbędzie się otwarty maraton górski na trasie 25 km.

Śnieżna Majówka, czyli bieg narciarski na pożegnanie zimy, w niedzielę o godz. 11.15 z Polany Jakuszyckiej. Na zakończenie planowane są: wspólne ognisko, kiełbaski i herbatka.

Świdnica

Festiwal Piosenki „Rozdźwięki”, czyli konkurs oraz koncert Jarosława Wasiaka, w sobotę o godz. 17 w sali teatralnej Świdnickiego Ośrodka Kultury (Rynek 43). Wstęp wolny.

Święto Narodowe Trzeciego Maja we wtorek od godz. 12 w różnych punktach miasta. W programie m. in.: występ Zespołu Pieśni i Tańca „Jubilat” oraz Mały Jubilat, a także uroczysta msza św. na Osiedlu Młodych przy ul. Wyszyńskiego, festyn rodzinny „Parafia Dzieciom” o godz. 15.30 na terenie wokół byłej kaplicy przy ul. Prądzyńskiego oraz projekcja filmu „Popiełuszko. Wolność jest w nas” o godz. 19 w sali teatralnej Świdnickiego Ośrodka Kultury przy ul. Rynek 43. Wstęp wolny.

Wałbrzych

XXIII. Festiwal Kwiatów i Sztuki od soboty do wtorku w godz. 10-18 na zamku Książ. W programie festiwalu m.in.: sprzedaż kwiatów, krzewów, drzewek bonzai oraz wyrobów z motywami kwiatowymi, pokazy układania bukietów i formowania krzewów, zabawy rycerskie oraz quizy i konkursy z nagrodami. W trakcie festiwalu goście będą mogli obejrzeć również transmisję na żywo z uroczystości beatyfikacji Jana Pawła II. Bilety normalne po 10 zł, ulgowe w cenie 8 zł. Można również kupić bilet łączony uprawniający do wstępu na teren Stada Ogierów: normalny w cenie 15 zł, ulgowy po 10 zł.

 

ŹRÓDŁO: Gazeta Wyborcza Wrocław

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *