Majka znów królem gór w TdF!

Po raz drugi w karierze wychowanek SMS Świdnica, Rafał Majka sięgnął po triumf w klasyfikacji górskiej Tour de France, największego i najważniejszego wyścigu kolarskiego na świecie. Zawodnik grupy Tinkoff dołączył do doborowego grona czternastu najwybitniejszych „górali”, którzy przynajmniej dwa razy dowozili do mety Wielkiej Pętli koszulkę w czerwone grochy.

majka

– Jestem zmarznięty, zmęczony, ale również bardzo szczęśliwy. Z trzema zwycięstwami etapowymi i dwoma koszulkami (zieloną zdobył Peter Sagan) nasza drużyna powetowała pecha z początku wyścigu. Gratuluję Chrisowi Froomowi zwycięstwa, ale my także jesteśmy szczęśliwi z naszymi koszulkami – mówił Rafał Majka cytowany przez Eurosport na mecie przedostatniego etapu.

Rozegrany w niedzielę, 24 lipca ostatni, 21 etap Tour de France tradycyjnie był „etapem przyjaźni”, który nie zmienił najważniejszych rozstrzygnięć.

Majka zakończył rywalizację na 27 miejscu w klasyfikacji generalnej. Wygrywając klasyfikację górską powtórzył swój sukces z 2014 roku. Zwycięzcą 103 edycji TdF został Anglik Chris Froom.

Rafał Majka urodził się 12 września 1989 roku w Zegartowicach. Świdnicki epizod miał w latach 2005-2008, gdy uczęszczał do Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych, gdzie działa kolarski SMS.

(ram)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *