Mają nowoczesną pracownię

Zespół Szkół Mechanicznych w Świdnicy zyskał nową pracownię, bardzo nowoczesną i wspaniale wyposażoną.

Na początku października Zespół Szkół Mechanicznych w Świdnicy otrzymał, dzięki olbrzymiemu wsparciu ze strony władz Powiatu Świdnickiego oraz Wydziału Oświaty i Wychowania, pracownię do nauki w zawodzie technik mechatronik. Pracownia wyposażona jest w stanowiska dydaktyczne i egzaminacyjne umożliwiające kształcenie w zakresie montażu i programowania urządzeń i systemów mechatronicznych.

Mechatronika jest najszybciej rozwijającą się gałęzią przemysłu, która ze względu na duże zapotrzebowanie stwarza bardzo dobre perspektywy dla absolwentów tego kierunku. Najlepiej świadczy o tym bardzo szybko rozwijający się świat robotów. Kierunek ten pozwala na zdobycie bardzo dobrego wykształcenia w zakresie projektowania, wytwarzania, montażu, sterowania i eksploatacji nowoczesnych urządzeń, tak bardzo potrzebnego na dzisiejszym rynku pracy.

Dzięki środkom pozyskanym z budżetu powiatu szkoła i powiat mogą kształcić specjalistów w zakresie nowoczesnych technologii, automatyki, programowania sterowników PLC, sterowania układów mechanicznych, hydraulicznych i pneumatycznych za pomocą obwodów elektronicznych i techniki mikroprocesorowej.

Opiekunem pracowni, który opracował standardy jej wyposażenia, jest Jarosław Natanek – nauczyciel przedmiotów branży mechanicznej i mechatronicznej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *