Ludwiczuk przegrał w sądzie

ludwiczuk2

ludwiczuk2Były senator Roman Ludwiczuk nie wywalczył w sądzie ponad 171 tys. zł od miasta. Zamiast tego musi sam zapłacić 6 tysięcy.

Były senator Roman Ludwiczuk nie wywalczył w sądzie ponad 171 tys. zł od miasta. Zamiast tego musi sam zapłacić 6 tysięcy.ludwiczuk2

Według Romana Ludwiczuka – zgodnie z ustawą o wykonywaniu mandatu posła i senatora – po zakończeniu pracy w Senacie powinno na niego w wałbrzyskim magistracie czekać miejsce pracy. Tak się jednak nie stało, zamiast pracy dostał wypowiedzenie.To decyzja prezydenta Szełemeja, z którą się nie zgodziłem i dlatego złożyłem odpowiedni pozew do sądu – mówi Ludwiczuk.

Sąd zajmował się sprawą 18 kwietnia, a w piątek, 27 kwietnia, wydał postanowienie w tej sprawie, odrzucając skargę byłego wiceprezydenta Wałbrzycha i senatora na postępowanie magistratu (Ludwiczuk domagał się w niej wypłaty ponad 171 tys. zł). Nakazał mu również zapłatę 6 tysięcy złotych tytułem kosztów procesowych.Były senator nie zgadza się z decyzją sądu i zapowiada złożenie odwołania.

FOT. KRZYSZTOF KOŁOWICZ

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *