List do Tuska

tusk_d_2_42153

tusk_d_2_42153WAŁBRZYCH. Rada Powiatu Wałbrzyskiego wypracowała stanowisko w sprawie wyrównania poziomu dopłat rolniczych dla Polski w ramach prezydencji polskiej w Unii Europejskiej…

Rada Powiatu Wałbrzyskiego wypracowała stanowisko w sprawie wyrównania poziomu dopłat rolniczych dla Polski w ramach prezydencji polskiej w Unii Europejskiej w II połowie 2011 roku. Teraz list zostanie przesłany Prezesowi Rady Ministrów Donaldowi Tuskowi.

tusk_d_2_42153

Jednogłośnie radni przyjęli stanowisko:

Rada Powiatu Wałbrzyskiego zwraca się do Prezesa Rady Ministrów Pana Donalda Tuska o to, by w ramach Prezydencji Polskiej w Unii Europejskiej w II połowie roku 2011, za jeden z priorytetów Polski uznana została kwestia rolnictwa, a w szczególności sprawa wyrównania poziomu dopłat rolniczych dla Polski, aby polscy rolnicy nie byli dyskryminowani w stosunku do rolników państw tzw. starej Unii. Wyrównanie dopłat wg Rady Powiatu Wałbrzyskiego jest sprawą kluczową dla przyszłości polskiego rolnictwa i sprawa ta powinna być traktowana przez polski rząd, jako problem najwyższej wagi.

Do przesłania tego stanowiska Prezesowi Rady Ministrów Donaldowi Tuskowi Rada Powiatu Wałbrzyskiego zobowiązała Przewodniczącego Rady Szymona Heretyka.

 

ŹRÓDŁO: regional.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *