Lider za mocny. W sobotę z Jedynką Siewierz

Wysoką porażką zakończyła się wyprawa siatkarek Polonii Świdnica do lidera tabeli, ekipy PLKS-u Pszczyna. Podopieczne Magdaleny Sadowskiej przegrały w trzech setach i kolejnych punktów na drugoligowych parkietach muszą szukać w innych meczach. Najbliższy już w sobotę, 20 października o godzinie 17.00 w hali Zawiszów w Świdnicy. Polonia zmierzy się z trzecią w stawce Jedynką Siewierz.

PLKS Pszczyna – Polonia Świdnica 3:0 (25:14, 25:8, 25:20)

Polonia: Śmidowicz, Kołodziejczak, Woźniak, Mielczarek, Gierwatowska, Zwolińska, Gałązka (libero), Bojko (libero), Jewiarz, Bober, Kania

Spotkanie miało jednostronny przebieg, a gospodynie pewnie i jak najbardziej zasłużenie sięgnęły po pełną pulę. Świdniczanki pojechały na Śląsk bez swojego kapitana – Anny Maziakowskiej, którą zatrzymały sprawy uczelniane. Do tego wciąż z kontuzją ręki zmaga się rozgrywająca – Anna Śmidowicz. To wszystko sprawiło, że faworytkami tego meczu były rywalki. Pierwsze dwa sety nie miały większej historii. Miejscowe szybko zbudowały bezpieczną przewagę i nie pozwoliły podopiecznym Magdaleny Sadowskiej na zbyt wiele. Wygrały 25:14 i 25:8 i w dobrych nastrojach przystąpiły do trzeciej partii. Ta była zdecydowanie najbardziej wyrównana. Pszczynianki postawiły na swoim i wygrały, ale nie przyszło im to tak łatwo. W drugiej połowie seta na tablicy wyników było 17:16 dla gospodyń, lecz to one lepiej rozegrały końcówkę zwyciężając 25:20, a cały pojedynek 3:0.

II liga, grupa III.

5 kolejka (17.10): PLKS Pszczyna – Polonia Świdnica 3:0, Częstochowianka – Impel Wrocław 3:0, Jedynka Siewierz – Sobieski Oława 3:0, Płomień Sosnowiec – Amber Kalisz 3:1, TKS Tychy – MKS II Dąbrowa Górnicza 2:3. Olimpia Jawor pauzowała

1. PLKS Pszczyna                       5          15        5-0       15:2
  2. Płomień Sosnowiec               4          12        4-0       12:4
  3. Jedynka Siewierz                   5          12        4-1       10:5
  4. Olimpia Jawor                        4          10        3-1       11:4
  5. Częstochowianka                    4          9          3-1       11:5
  6. MKS II Dąbrowa Górnicza   5          5          2-3       9:12
  7. Impel Wrocław                       5          5          1-4       8:13
  8. Polonia Świdnica             4          4          2-2       6:10