Lider przegrał z outsiderem…

Chyba nawet frazesy o nieprzewidywalności kobiecej siatkówki nie wyczerpują tego, co w sobotę, 16 grudnia wydarzyło się w Katowicach. Świetnie ostatnio spisujące się siatkarki MKS Polonia Świdnica zostały zatrzymane przez ostatniego w tabeli Sokoła. Wpadka kosztowała świdniczanki spadek na drugą lokatę. Na fotel lidera awansował zespół z Opola.

siatka-laskovia-11
Sokół 43 Katowice – MKS Polonia Świdnica 3:2 (25:19, 18:25, 25:13, 22:25, 15:10)
MKS Polonia: Woźniak, Druciak,Tomaszewska, Małodobra, Krusiewicz, Gezella, Adamek (libero), oraz Dynowska, Baran, Szymańska, Kulik
Świdniczanki przegrały 2:3  i, jak przyznał po spotkaniu trener Marek Olczyk, trzeba się cieszyć z tego jednego punktu. – Mam mieszane uczucia. W tie-breaku prowadziliśmy 6:3, więc mogliśmy ten mecz nawet wygrać, ale w czwartym secie mieliśmy po prostu farta. Przy stanie 14:18 sędzia nie zauważył podwójnego odbicia Oli Druciak i jakoś udało nam się tego seta wygrać. W sumie mogło być więc jeszcze gorzej.
Świdniczankom ten mecz po prostu nie wyszedł. W całym meczu zepsuły aż 22 zagrywki, brakowało też skuteczności w pierwszej akcji. Męki przeżywały zwłaszcza skrzydłowe, które nie mogły poradzić sobie z wysokim blokiem rywalek. Biało-zielone nie potrafiły też utrzymać rytmu gry, a lepsze okresy przeplatały dłuższymi przestojami. We wspomnianym już tie-breaku ze stanu 6:3 na ich korzyść, szybko zrobiło się… 7:13.
Inna sprawa, że zespół Sokoła Katowice zagrał najlepszy mecz w tym sezonie. – To zupełnie inna drużyna niż ta z pierwszej rundy. Doszły trzy zawodniczki, w tym rozgrywająca Matyjaszyk, która w poprzednim sezonie grała w Opolu, a wcześniej w I lidze i Gwardii Wrocław. Do tego jeszcze jest nowa dziewczyna na przyjęciu i ataku. Przed tygodniem Katowice wygrały pierwszy mecz w tym sezonie i jestem bardzo ciekawy, jakie wyniki będą w kolejnych meczach – mówi trener Olczyk.
Teraz w rozgrywkach nastąpi świąteczno-noworoczna przerwa. Kolejne spotkanie polonistki rozegrają 7 stycznia u siebie z Zorzą Wodzisław.

II liga siatkówki kobiet, grupa II
13. kolejka (17.12): Sokół 43 Katowice – MKS Polonia Świdnica 3:2, Łaskovia – Polonia Łaziska Górne 3:0, Sokół Radzionków – AZS Uni Opole 1:3, Częstochowianka – Olimpia Jawor 1:3. Zorza Wodzisław pauzowała

1. AZS Uni Opole                       11 27 9-2 30:12
2. MKS Polonia Świdnica 12 27 8-4 32:19
3. Olimpia Jawor                      11 25 8-3 28:13
4. Częstochowianka                  12 21 8-4 26:20
5. Sokół Radzionków                 12 21 8-4 27:20
6. Łaskovia                                12 18 6-6 25:24
7. Zorza Wodzisław                    11 6 1-10 14:31
8. Polonia Łaziska Górne           12 6 2-10 8:32