Licealiści na planie filmowym (FOTO)

Spotkali się z aktorami, obserwowali pracę reżysera i kamerzysty, a nawet wystąpili w dwóch odcinkach serialu. Strzegomscy licealiści zwiedzili plan serialu „Pierwsza miłość”.

1

Uczniowie 18 marca pojechali na plan filmowy znajdujący się w kompleksie filmowo-teatralnym ATM we Wrocławiu. Wyjazd licealistów był efektem współpracy z aktorem Łukaszem Płoszajskim, który wspiera edukację medialną i filmową uczniów LO ze Strzegomia. Oprócz warsztatów, które aktor prowadzi w szkole, to właśnie wyjazdy do studia filmowego ATM we Wrocławiu są praktycznym dopełnieniem wiedzy, zwłaszcza, że licealiści występują również w szkolnych przedstawieniach, które co roku gromadzą kilkusetosobową widownię.

Podczas wizyty uczniowie LO mieli okazję do podpatrzenia typowego dnia zdjęciowego: pracy aktorów, reżysera, kamerzysty, kierownika produkcji, dźwiękowców i oświetleniowców.

Licealiści wystąpili również w dwóch odcinkach (2312 i 2315) „Pierwszej miłości”. Nie zabrakło też spotkania z aktorami, którzy grali na deskach LO: Aleksandrą Zienkiewicz i Krzysztofem Kwiatkowskim.

Sześciogodzinny pobyt na planie filmowym dał licealistom pełny pogląd na pracę przy produkcji serialu telewizyjnego. Uczniowie LO, dzięki życzliwości ekipy filmowej, mieli dostęp do wszystkich części hali, w której znajdowały się zaaranżowane pomieszczenia do nagrania poszczególnych scen i reżyserka. Największe wrażenie na uczniach zrobił efekt końcowy całego dnia pracy ekipy filmowej, który mogli później obserwować na monitorach reżyserki. To był dzień ciekawych doświadczeń.

oprac. (BFG)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *