Lepszego jutra dla ludzi pracy (FOTO)

foto 27

foto 27Podkreślali etos pracy, szacunek dla człowieka, a przybyłym rozdali białe i czerwone balony oraz polskie flagi. Tak Sojusz Lewicy Demokratycznej świętował 1 Maja. Z okazji Święta Pracy złożono też tradycyjnie kwiaty pod pomnikiem zwycięstwa na placu Grunwaldzkim.

Podkreślali etos pracy, szacunek dla człowieka, a przybyłym rozdali białe i czerwone balony oraz polskie flagi. Tak Sojusz Lewicy Demokratycznej świętował 1 Maja. Z okazji Święta Pracy złożono też tradycyjnie kwiaty pod pomnikiem zwycięstwa na placu Grunwaldzkim.

foto 18

W uroczystości uczestniczyło ponad 30 osób. Wśród obecnych byli m.in. prezydent Świdnicy Beata Moskal-Słaniewska, jej zastępca Marek Suwalski, członkowie Rady Miejskiej SLD ze Świdnicy, a także delegacje ze Świebodzice, Strzegomia i z gminy Świdnica. – 1 Maja ma być symbolem zwycięstwa pracy, ale dzisiaj po ponad 100 latach widzimy, jak trudno się żyje ludziom młodym dotkniętym długotrwałym bezrobociem, pracującym na umowach śmieciowych i stąpających po niepewnym gruncie. Jest wyzysk ludzi pracy. Ponad 2 mln ludzi wyjechało za pracą za granicę. To wszystko pokazuje, w jak obcym i brutalnym świecie żyjemy – mówił gorzko Adam Markiewicz, szef struktur miejskich SLD. – Dziś wspólna własność jest likwidowana na rzecz tej prywatnej. W Polsce prywatyzuje się szkoły, szpitale, jest skomercjalizowany system emerytalny. A przecież państwo ma działać w interesie obywateli, a nie prywatnego biznesu. Na koniec przemówienia zaznaczył, że celem państwa powinno być podniesienie wartości człowieka do podmiotu, a nie przedmiotu. – Życzę wszystkim lepszego jutra! – dodał.

Głos zabrała również prezydent Świdnicy, która zgodziła się ze słowami swojego przedmówcy. – Cóż dodać do tak gorzkich, ale prawdziwych słów – rozpoczęła Beata Moskal-Słaniewska. – Lewica to taki ustrój, w którym z przodu jest człowiek, a z tyłu kapitał. Życzę wszystkim, abyśmy razem tę rzeczywistość zmieniali na lepsze i jak się za rok tutaj znowu spotkamy, to abyśmy mogli powiedzieć, że jest lepiej – dodała.

Święto Pracy, Międzynarodowy Dzień Solidarności Ludzi Pracy, popularnie zwany 1 Maja to międzynarodowe święto klasy robotniczej, obchodzone od 1890 r. corocznie 1 maja.

(BFG), fot. Wiktor Bąkiewicz

{fcomment}

{gallery}galerie/150501sld{/gallery}

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *