Lekcja od superligowca

Wysokim zwycięstwem występującego w PGNiG Superlidze Chrobrego Głogów zakończył się kolejny sparing ŚKPR-u Świdnica. Dla beniaminka I ligi konfrontacja z mocnym rywalem była bardzo cennym doświadczeniem.

Przez trzydzieści minut świdniczanie utrzymywali niewielką stratę do rywali. Na przerwę siódmy zespół w kraju schodził raptem z pięcioma bramkami przewagi (17:12). Druga część należała już jednak zdecydowanie do głogowian. Dysponujący bardzo wyrównaną kadrą goście punktowali ekipę Szarych Wilków, Chrobry wygrał ostatecznie 39:22, chociaż gdyby nie strzelecka niemoc podopiecznych Grzegorza Garbacza w ostatnich minutach, różnica byłaby o kilka trafień mniejsza. Mimo wysokiej przegranej ŚKPR długimi momentami potrafił wysoko zawiesić poprzeczkę Chrobremu, który już 4 września meczem z Wybrzeżem Gdańsk rozpocznie sezon w Superlidze.

We wtorkowy wieczór trener Garbacz nie mógł skorzystać ze wszystkich graczy. Zabrakło chorego bramkarza Adriana Prusa oraz narzekających na drobne urazy Kamila Rogaczewskiego i Władysława Makowiejewa. Okazję do zasmakowanie gry z rywalem z najwyższej półki dostało dwóch siedemnastolatków z zespołu tegorocznych mistrzów Polski juniorów młodszych: Sebastian Borowski i Maksymilian Paleń. Pierwszy wywalczył dwa rzuty karny, a drugi zdobył jedną bramkę.

Ostatnim testem ŚKPR-u przed ligą będzie zaplanowany na piątek, 1 września sparing z Moto-Jelczem Oława. Mecz odbędzie się we Wrocławiu. Sezon ligowy rozpocznie się 9 września. Na inaugurację świdniczanie we własnej hali zmierza się z MTS-em Chrzanów.

ŚKPR Świdnica – Chrobry Głogów 22:39 (12:17)

ŚKPR: Wasilewicz, Bajkiewicz – Cegłowski 5, Piędziak 3, Brygier 3, Borszowski 3, P. Rogaczewski 2, P. Kijek 2, Chaber 1, Paleń 1, Lasak 1, D. Kijek 1, Dębowczyk, Borowski