Lato strzela letnią porą

Inauguracja rozgrywek w klasie okręgowej wypadła bardzo pomyślnie dla drużyn z powiatu świdnickiego. Wszystkie zdobyły punkty, a od wygranych zaczęły sezon LKS Gola Świdnicka, LKS Bystrzyca Górna i Victoria Świebodzice. Nie grała Karolina Jaworzyna. Jej mecz został odwołany.

Iskra Jaszkowa Dolna – Grom Witków 2:2 (1:2)

Bramki: 1:0 Śliwiński 18′, 1:1 Felich 33′, 1:2 Felich 44′, 2:2 Woś 60′

Grom: Wiśniowski – Solarz, M. Cegielski, Smutek, Skolimowski (80′ Kujawa), Sz. Kloc, Żołnierek, Bucki, Chodurek (89′ Mlak), Felich, Liszka (39′ Ł. Cegielski)

Widzów: 30

LKS Bystrzyca Górna – Zamek Kamieniec 4:1 (1:0)

Bramki: 1:0 Sajdak 3′, 1:1 Burczak 53′, 2:1 Sajdak 60′, 3:1 Żygadło 69′, 4:1 K. Szewczyk +90′

Bystrzyca Górna: Bielak – Niedziałkowski, K. Szewczyk, W. Szewczyk, Januszkiewicz (88′ Mottel), A. Somala, Ł. Somala, Bezegłów, Sajdak, Żygadło, Bizoń (32′ Ludwik)

Widzów: 300

Victoria Tuszyn – LKS Gola Świdnicka 2:5 (0:2)

Bramki: 0:1 Lato 7′, 0:2 Madziała 42′, 1:2 Kosakowski 48′, 2:2 Podleśny 65′, 2:3 K. Młocek 72′, 2:4 Lato 78′, 2:5 Lato 85′

Gola Świdnicka: Kawalec – K. Młocek, Wilk, Szuba, Kotus (55′ Czernicki), B. Turzański (86′ Grądkiewicz), Madziała, Gąsior (80′ Cześniowski), T. Skowronek (75′ R. Anioł), M. Turzański, Lato

Widzów: 150

Nysa Kłodzko – Victoria Świebodzice 0:1 (0:1)

Bramki: 0:1 Borgoń 32′

Victoria: Jaskułowski – Sadowski, Jędrasiewicz, Niemczyk, Borek, Drąg, Borgoń (75′ Bałut), Słapek, Zyl (70′ Meges), Gawlik, Kmieciak

Widzów: 100

Polonia-Stal II Świdnica – Unia Bardo 1:1 (1:1)

Bramki: 1:0 Mika 20′. 1:1 Pietrzak 39′

Polonia-Stal II: Wajdzik – Kozaczenko, Marszałek, Dec (72′ Borowiec), Luber, Skrypak, Gładysz (80′ Krenczyk), Ł. Kot (46′ Szuba), Ciuba (83′ Bylica), Piskorski, Mika

Widzów: 100

W najciekawiej zapowiadającym się meczu Victoria Świebodzice pokonała w Kłodzku Nysę 1:0. To był typowy mecz walki, w którym jednak lepiej prezentowali się świebodziczanie. Gola na wagę trzech punktów zdobył Tomasz Borgoń, który skutecznie wykonał rzut wolny z dwudziestu metrów. – W drugiej połowie Nysa praktycznie ani razu nie zagroziła naszej bramce – podkreśla Robert Mazurkiewicz z obozu Victorii.

Efektownie sezon otworzyły zespoiły z Goli Świdnickiej i Bystrzycy Górnej. Zwracają uwagę trzy gole zdobyte przez Jarosława Latę. Były ligowiec wystąpił na szpicy ataku i nie miał litości dla beniaminka z Tuszyna. „Latowy” mógł zresztą pokusić się o jeszcze kilka trafień, ale raz na przeszkodzie stanęła poprzeczka, a raz bramkarz Victorii.

W Świdnicy kibice zobaczyli dwa gole i dwie czerwone kartki. Jeszcze w pierwszej połowie boisko musiał opuścić Michał Skrypak z Polonii-Stali II, ale po kwadransie gry w drugiej połowie siły się wyrównały. W uszczuplonym składzie mecz kończył też Grom Witków. W 65. minucie czerwoną kartkę za akzję ratunkową ujrzał bramkarz Michał Wiśniowski. Grom nie miał rezerwowego golkipera, więc między słupkami musiał stanąć gracz z pola – Łukasz Cegielski. Popularny „Cegła” dobrze wywiązał się z nowej dla siebie roli. Nie dał się zaskoczyć napastnikom rywali i jego Grom zremisował 2:2.

Nie doszło do skutku zaplanowane na sobotę spotkanie Karoliny Jaworzyna ze Zdrojem Jedlina Zdrój. Kilkanaście minut przed godziną 17.00 nad Jaworzyną przeszła potężna ulewa. Boisko znalazło się pod wodą i sędzia odwołał zawody.

Komplet wyników, tabela w papierowym wydaniu „WŚ”