„Latawiec” coraz bliżej rezonansu i kuchni

Przy szpitalu „Latawiec” zaczęły się prace nad budową nowoczesnego budynku przeznaczonego pod pracownię rezonansu magnetycznego i kuchnię przyszpitalną.

Przy szpitalu „Latawiec” zaczęły się prace nad budową nowoczesnego budynku przeznaczonego pod pracownię rezonansu magnetycznego i kuchnię przyszpitalną.

 

Z wykonawcą dyrektor placówki zdrowia Grzegorz Kloc umowę podpisał już pod koniec maja. Inwestycja finansowana jest ze środków własnych szpitala. Pochłonie ona ok. 3 mln 200 tys zł.

Nowoczesny budynek spełniający wszystkie, najwyższe normy wymagane w działalności medycznej, jest odpowiedzią na potrzeby naszych pacjentów, tak w zakresie nowoczesnej diagnostyki jak i wielokrotnie zgłaszanej konieczności poprawy jakości posiłków szpitalnych – mówi Grzegorz Kloc.

Obiekt powstaje między budynkiem B1 (pięciokondygnacyjnym budynkiem mieszczącym m.in. Blok Operacyjny, Oddział AiIT, sterylizację i aptekę) a budynkiem Stacji Dializ. Zostaną one połączone łącznikiem na każdej kondygnacji z budynkiem B1.

Na parterze o powierzchni 362,12m2 dwukondygnacyjnego budynku o łącznej powierzchni użytkowej 736,82 m2 będzie znajdować się tzw. centrum diagnostyczne z rezonansem magnetycznym. W przyziemiu natomiast mieścić się będzie kuchnia przyszpitalna o powierzchni 374,7 m2. Dodatkowo powstanie tu plac parkingowy i dojazd od ul. Korczaka. Zakończenie inwestycji planowane jest na 31 marca 2016 roku.

Sam zakup rezonansu szpital planuje w przyszłym roku. Koszt aparatu to ok. 4 mln zł, dlatego placówka stara się o wsparcie zewnętrze.

MM

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *