„Łączy nas sport i siatkówka”

Pod takim hasłem środowisko skupione wokół świdnickiej siatkówki i społeczność Gryfa Świdnica spotka się 19 lutego na charytatywnej akcji, z której dochód przeznaczony zostanie na leczenie byłej zawodniczki Polonii Małgorzaty Lizak-Podleśnej.

lizak

Impreza odbędzie się w hali na osiedlu Zawiszów w Świdnicy. W planach są licytacje sportowych gadżetów oraz mecz pokazowy z udziałem drugoligowych siatkarek Polonii i zespołu ligi TKKF – Swidnica24.pl.

Będzie to już druga w ostatnich miesiącach akcja pomocowa dla Lizak-Podleśnej. W październiku 2016 roku podczas festynu zorganizowanego przez Gryf Świdnica zebrano grubo ponad 30 tysięcy złotych. Pokaźna kwota to jednak wciąż tylko kropla w morzy potrzeb.

38-letnia dziś Lizak-Podleśna od 20 lat cierpi na nawracające zapalenie chrząstek. To przeraźliwie podstępna choroba, która potrafi zmienić życie w pełen bólu koszmar. Ratunkiem jest nierefundowana przez NFZ kosztowna terapia w Stanach Zjednoczonych, która zatrzyma chorobę i choć nieco poprawi komfort życia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *