Kumulacja problemów na własne życzenie

Prowadził pojazd pod wpływem alkoholu, spowodował kolizję, był poszukiwany przez policję i miał sądowy zakaz prowadzenia samochodu.

Do tego zdarzenia doszło 6 sierpnia br. tuż przed północą  w miejscowości Słotwina. Dyżurny odebrał zgłoszenie z którego wynikało, że kierowca Audi miał wjechać w budynek mieszkalny. Na miejsce niezwłocznie zostali skierowani funkcjonariusze, którzy ustalili, że na łuku drogi pojazd marki Audi, którym kierował 37-latek wypadł z drogi  i uderzył w budynek mieszkalny ponadto uszkodzeniu uległ znak drogowy oraz baner reklamowy. Na szczęście w pobliżu nie było żadnych osób i nikomu nic się nie stało. Od kierującego policjanci wyczuli silna woń alkoholu z ust, mężczyzna jednak odmówił poddania się badaniu za zwartość alkoholu w wydychanym powietrzu, wobec czego pobrano krew do badań min. na zawartość alkoholu w organizmie. Podczas wykonywania dalszych czynności na miejscu zdarzenia, okazało się, ze kierowca nie posiada  przy sobie blankietu prawa jazdy, gdyż  ma orzeczone 3 czynne zakazy prowadzenia pojazdów mechanicznych. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się , że to nie jedyne co mężczyzna ma na sumieniu. 37-letni mieszkaniec Wrocławia bowiem był poszukiwany do odbycia kary 3,5 roku pozbawienia wolności. Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie. Kolejne miesiące 37-latek spędzi w zakładzie karnym. Zgodnie z Kodeksem Karnym za czyny których się dopuścił grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Pamiętajmy!

Kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu to przestępstwo, którego konsekwencje ponosi nie tylko kierowca, ale również pasażerowie i inni przypadkowi użytkownicy dróg. Wypadki spowodowane przez nietrzeźwych często są tragiczne w skutkach, dlatego nie bądźmy obojętni i kiedy mamy podejrzenie, że kierowca jest nietrzeźwy reagujmy. Zadzwońmy na numer alarmowy 112 i o naszych podejrzeniach poinformujmy policjantów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *