Kto kupi pałac?

palac1

palac1DZIERŻONIÓW. Piękny pałac nadal czeka na nowego właściciela. Zarząd Powiatu ogłosił kolejny przetarg na sprzedaż nieruchomości. Chodzi o byłą siedzibę Zespołu Szkół Mechanizacji Rolnictwa w Roztoczniku.

 

 

DZIERŻONIÓW. Piękny pałac nadal czeka na nowego właściciela. Zarząd Powiatu ogłosił kolejny przetarg na sprzedaż nieruchomości. Chodzi o byłą siedzibę Zespołu Szkół Mechanizacji Rolnictwa w Roztoczniku.

palac1

Piękny pałac nadal czeka na nowego właściciela. Zarząd Powiatu ogłosił kolejny przetarg na sprzedaż nieruchomości. Chodzi o byłą siedzibę Zespołu Szkół Mechanizacji Rolnictwa w Roztoczniku.

 W ostatnim przetargu, który odbył się 30 września, nie udało się sprzedać zespołu pałacowo-parkowego w Roztoczniku 64, dlatego Zarząd Powiatu ponownie wystawił nieruchomość pod młotek, obniżając cenę do 2,4 mln zł. Kupujący może także liczyć na 20% bonifikaty od ceny części zabytkowych, które stanowią 39% wartości całej nieruchomości.

– To nasza najcenniejsza oferta inwestycyjna. Zadbaliśmy o jej bardzo szeroką promocję. Dziś widzimy efekty. Pałacem na poważnie interesuje się kilku inwestorów. Jest duża szansa, że tym razem znajdzie się kupiec i obiekt zostanie zagospodarowany – mówi starosta Janusz Guzdek. – Sprzyja temu też bardzo atrakcyjna cena – przypomnę, że według pierwszej wyceny z września 2009 obiekt miał wartość 7,2 mln zł – dodaje starosta.

W skład kompleksu nieruchomości wystawionego na sprzedaż wchodzi: pałac w stylu neobarokowym o powierzchni ponad 2,1 tys. m2, inne budynki, m.in. wozownia, kuźnia i były internat, oraz park ze starodrzewem, alejkami i stawem wodnym. Do rejestru zabytków wpisany jest pałac i park.

Przetarg odbędzie się 6 stycznia 2012 roku w siedzibie Starostwa Powiatowego w Dzierżoniowie, Rynek 27. Bliższe informacje na temat nieruchomości można uzyskać w Wydziale Geodezji, Katastru i Nieruchomości Starostwa Powiatowego w Dzierżoniowie przy ul. Świdnickiej 38, tel. 74 832 36 65, 832 36 63 mail: gospodarka@pow.dzierzoniow.pl

źródło: www.td-24.pl

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *