Ksiądz rapował przeciwko przemocy

W Szkole Podstawowej nr 6 w Świdnicy  18 listopada odbyło się podsumowanie projektu edukacyjnego – „Szkoła Wolna od Przemocy”. Punktem kulminacyjnym imprezy był występ rapera księdza Jakuba Bartczaka.

Przez dwa miesiące uczniowie pod opieką nauczycieli wykonywali różnorodne zadania promujące pożądane zachowania. Między innymi uczniowie uczestniczyli w wielu konkursach plastycznych, literackich i sportowych. W dniu podsumowania projektu wszystkie dzieci wzięły udział w uroczystości, podczas której obejrzały przedstawienie teatralne – „Integracja, tolerancja. Stop przemocy”. Zaproszenie księdza okazało się bardzo trafne, ponieważ wspaniale bawił się z dziećmi rapując teksty, które mówiły o zgodzie, tolerancji i wzajemnej życzliwości. W czasie imprezy panowała wspaniała atmosfera, wszystkie dzieci włączały się do wspólnego śpiewania.

W szkole zorganizowana została galeria prac uczniowskich. Cieszy się ona dużym zainteresowaniem nie tylko samych uczniów ale także przychodzących do szkoły rodziców.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *