Ksawery urodził się zdrowy, teraz potrzebuje pomocy!

Ksawery urodził się zdrowy. Chłopiec rozwijał się bardzo dobrze aż do feralnego dnia w styczniu. Wtedy błaha z pozoru infekcja przerodziła się w dramat malucha. Dziś, rodzice Ksawerego potrzebują naszego wsparcia.

Chłopiec doznał udaru niedokrwiennego mózgu w wyniku czego cierpi na niedowład. Szacuje się, że taka choroba występuje u 3 dzieci na 100 000, więc jest niezwykle rzadka.

W efekcie wylewu, jedna cześć ciała i twarzy dziecka uległa paraliżowi. Ksawery przez miesiąc przebywał w śpiączce farmakologicznej, był zaintubowany. Po wybudzeniu nie umiał nawet sam połykać.

– To było tak nieoczekiwane. Ksawery stracił przytomność a my nie czekając na karetkę pojechaliśmy do szpitala Latawiec. Stamtąd przetransportowano syna do placówki we Wrocławiu, w której pozostajemy do dziś. Diagnoza, którą usłyszeliśmy zwaliła nas z nóg. Nie mogliśmy pojąć jak nasze dotąd zdrowe, rozwijające się fantastycznie dziecko doznało udaru. Od tamtej pory walczymy o powrót Ksawerego do sprawności. Będzie to możliwe tylko dzięki specjalistycznej rehabilitacji. Koszt jednej godziny to ok.150 zł. Bardzo dużo… – mówi Marcin Zbroszczyk, tata chłopca.

Skutki ostrego niedokrwienia są przyczyną różnych, długotrwałych i niejednokrotnie stałych zaburzeń, które wpływają na przyszłe życie. Są to zaburzenia ruchowe, niedowłady, zaburzenia ekspresji mowy, deficyty poznawcze, opóźnienie rozwoju wyższych funkcji nerwowych. Konsekwencją tych zmian jest gorsze funkcjonowanie dziecka w sferze ruchowej i poznawczej, jak również społecznej.

Aby Ksawery mógł wrócić do całkowitej sprawności potrzebne jest wsparcie. Chłopiec został podopiecznym fundacji Avalon. By mu pomóc należy dokonać dowolnej wpłaty na podane niżej konto, koniecznie z dopiskiem Zbroszczyk, 7688. Można także wysłać sms o treści POMOC 7688 na numer 75165.

W imieniu rodziców chłopca dziękujemy za wsparcie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *