Krysiak z pechem i wielkim sercem (FOTO)

SONY DSC

Pechowo, bo już na drugim odcinku specjalnym swoją przygodę z 50. Rajdem Dolnośląskim zakończył Paweł Krysiak. Kierowca ze Strzegomia niegroźnie wypadł z drogi, ale poważnie uszkodził zawieszenie w Fordzie Fiesta R2. Skoro dalsza jazda nie była możliwa, zawodnik czas na rajdzie wykorzystał na jeszcze intensywniejszą pracę w akcji charytatywnej na rzecz chorego, 11-letniego Szymka.

Pod sporą presją przed 50. Rajdem Dolnośląskim stała załoga Paweł Krysiak/ Paweł Gacek, reprezentująca barwy Automobilklubu Ziemi Kłodzkiej. Po awarii Forda Fiesty R2 podczas poprzedniej rundy Castrol Inter Cars Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski, zawodnikom szczególnie zależało na tym, aby z jak najlepszej strony zaprezentować się podczas domowych wręcz zawodów. Tym bardziej, że na ich masce pojawił się nowy sponsor – spółka Tech Plast z Polanicy – Zdroju.

Przed rajdem Paweł Krysiak i firma Evo Tech, która wynajmuje załodze AZK Forda Fiestę R2, wspólnie podjęli decyzję, że chcą intensywnie uczestniczyć w akcji na rzecz chorego Szymka. Na aukcję trafił więc codrive – jeden z trzech przejazdów dla publiczności. W inicjatywie udział wzięli też Krzysztof Hołowczyc i Janek Chmielewski. Za przejazd z Pawłem Krysiakiem w Fordzie Fiesta R2 z Evo Techu kibice dali łącznie 1750zł. Najpierw „prawy fotel” wylicytował drifter Bartek Rosiak, ale w czasie Rajdu Dolnośląskiego miał zawody na Słowacji, więc oddał codrive. Wygrało rajdowe rodzeństwo, które zrobiło prezent tacie – Mariuszowi Zuterkowi.

Zatem przystępując do 50. Rajdu Dolnośląskiego Paweł Krysiak i Paweł Gacek mieli już jedno z zadań wykonane, a także plan na szybkie tempo, dynamiczną jazdę, ale przede wszystkim na osiągnięcie mety. I to ostatnie zadanie okazało się niemożliwe. Na pierwszym odcinku specjalnym, czyli Międzylesiu uzyskali satysfakcjonujący, drugi czas w klasie 4F. Na drugim – Boboszowie  triumfowali w tzw. międzyczasach.

SONY DSC
– Niestety na ok. 10 kilometrze oesu Boboszów, na którym mieliśmy naprawdę dobre tempo, nie udało się hamowanie do lewego dwójkowego zakrętu, opona nie skleiła. Wpadliśmy w niezbyt głęboki rów, ale pechowo, bo był tam spory głaz, który zdewastował nam zawieszenie. Uszkodzenie było tak poważne, że utknęliśmy tam na dłuższy czas – opowiada Paweł Krysiak, kierowca ze Strzegomia. – Skoro dalsza jazda nie była już możliwa, wzięliśmy w ręce puszki i podczas pozostałej części rajdu zbieraliśmy pieniądze dla chorego Szymka z Polanicy – Zdroju.  Choć rajd zdecydowanie nie poszedł po naszej myśli, nie zmarnowaliśmy tego czasu. Serdecznie gratulujemy załodze Rafał Kręcioch i Tomasz Borko zapewnienia sobie tytułu Mistrzów Polski w 4F, to zasłużone zwycięstwo!  – dodaje.

Łącznie działacze Automobilklubu Ziemi Kłodzkiej, zawodnicy i kibice uzbierali ok. 15 tys. zł dla 11-latka, który pilnie potrzebuje skomplikowanej operacji serca. Akcja nadal trwa. Pomoc dla Szymka to m.in. SMS na numer: 72365 treść: S4305 koszt 2,46 zł brutto (w tym VAT). Można też wpłacać środki na konto za pośrednictwem fundacji: www.siepomaga.pl/pomocdlaszymka.

Rywalizacja podczas 50. Rajdu Dolnośląskiego była niezwykle zacięta, ale także bardzo nieprzewidywalna. Na liście zgłoszeń 5. rundy Castrol Inter Cars Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski, rozgrywanej w dniach 6-8 października widniały 63 teamy. Ostatecznie na mecie sklasyfikowano zaledwie 39 załóg. Zwyciężył Filip Nivette pilotowany przez Kamila Hellera (Skoda Fabia R5).To jego drugie w karierze zwycięstwo w imprezie zaliczanej do MP. Drugie miejsce ze stratą 44,7 s zajął Jakub Brzeziński (Ford Fiesta R5), a trzecie lider mistrzostw Polski Grzegorz Grzyb (Skoda Fabia R5).

– Rozważamy jeszcze ostatni start w tym sezonie, czyli Rajd Arłamów, zaplanowany na pierwszy weekend listopada. To, czy faktycznie uda nam się pojawić na starcie zawodów, które rozstrzygną o losach tytułu Rajdowego Mistrza Polski 2016, determinują oczywiście finanse – podkreśla Paweł Krysiak. – Za dotychczasowe wsparcie chciałbym przede wszystkim podziękować Gminie Strzegom, Funduszowi Regionu Wałbrzyskiego, firmom: Forpol – Auto Serwis Świdnica, Tech Plast, Pamuła, Agencja Reklamowa Geospace, Kamieniarstwo Zenon Kiszkiel, PK Trans Piotr Kędzierski, Agata Trans Logistic, Stacja Paliw „U Emila”, Pomoc Drogowa Zaborowski, Szkoła Jazdy „Kursant”, Wydruki „Kawka”, Psychotesty Piotr Robaszyński, ZYWER Auto z Niemiec, Euro-Car, Kamieniarstwo Gromiec, Zakład Kamieniarski ZEN, a także Wałbrzyskiej Specjalnej  Strefie Ekonomicznej „Invest – Park” – wylicza grono sponsorów zawodnik ze Strzegomia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *