Kreatywne warsztaty dla dzieci i młodzieży

Koło Gospodyń Wiejskich w Imbramowicach otrzymało dotację z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego na realizację projektu „Znajdź Swoją Pasję – Kreatywne warsztaty dla dzieci i młodzieży – najmłodszych mieszkańców naszej wsi”.

Pozyskane środki finansowe w wysokości 5 tysięcy złotych zostaną przeznaczone na przeprowadzenie cyklu kreatywnych warsztatów dla dzieci i młodzieży z terenu sołectwa. Projekt obejmować będzie warsztaty malarskie, decoupage, nitką malowane, malowania ekotoreb, wykonywania kwiatów z bibuły, taneczno-muzyczne, gier podwórkowych, sensoplastyczne, wykonania kosmetyków kąpielowych, pszczelarskie i lasów w słoiku. – Jesteśmy przekonane, że warsztaty poszerzą niewątpliwie zainteresowania wśród naszych dzieci i młodzieży różnymi dziedzinami nauki i kultury, rozwiną zdolności manualne, poprawią ich koncentrację. Ponadto, warsztaty wpłyną bardzo korzystnie na integrację dzieci i młodzieży, pozwolą przy tym na możliwość ich rozwoju. W naszej ocenie, po odbyciu warsztatów, część uczestników z pewnością będzie mogła odnaleźć swoje ukryte dotąd talenty. Otrzymana dotacja głównie przeznaczona jest na zakup materiałów niezbędnych do przeprowadzenia warsztatów. Prowadzącymi warsztaty będą przede wszystkim nasi lokalni artyści i pasjonaci oraz członkinie koła, które poprowadzą część warsztatów, gdyż są bardzo uzdolnione i zawsze chętne do pomocy, przekazania wiedzy w danym temacie i zakresie – mówi Joanna Walkiewicz z Koła Gospodyń Wiejskich Imbramowice.

Dzięki rejestracji w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Koła Gospodyń Wiejskich mogą ubiegać się o dofinansowania swoich działań. Gospodynie z KGW Imbramowice prężnie działają na rzecz lokalnej społeczności. Mają mnóstwo werwy, pomysłów i zapału do działania. – Z wielkim sukcesem w dotychczasowych działaniach naszego koła udało zorganizować się już kilka atrakcji dla naszych dzieci i młodzieży. Były to kreatywne zajęcia i aktywne ferie dla naszych najmłodszych mieszkańców. Duża liczba dzieci biorących udział w organizowanych zajęciach, ich wielka aktywność i zaangażowanie, a także chęć poszerzania swoich umiejętności i zdobywania wiedzy, nieopisany uśmiech i zadowolenie, które można było zaobserwować na ich twarzach w czasie zajęć, jest dla nas ogromną motywacją do dalszych działań w tym kierunku. A w dobie panującej pandemii chcemy naszym dzieciom chociaż trochę umilić czas i nie dopuścić do zapomnienia zdobytych dotąd umiejętności. Zaplanowane warsztaty niewątpliwie nam w tym pomogą – dopowiada Joanna Walkiewicz z KGW Imbramowice. – Rejestracja naszego koła w ARIMR dała nam ogromne możliwości w funkcjonowaniu. Możemy starać się o wsparcie finansowe, którego nam tak brakowało. W wyniku wsparcia i za namową naszych najmłodszych członkiń złożyłyśmy projekt, aby kontynuować nasze działania. Zadanie to jest dla nas wielkim wyzwaniem, jak i ogromną szansą na rozwój naszego koła i naszej najmłodszej społeczności lokalnej – dodaje. Terminy poszczególnych warsztatów i inne informacje podawane będą na Facebooku Sołectwo Imbramowice. W tej chwili trwa etap tworzenia grup warsztatowych, tak aby każdy chętny mógł z zajęć skorzystać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *