Krasickiego w rewitalizacji

Kompleksowe odnowienie ulicy Krasickiego w Świebodzicach, realizowane w ramach rewitalizacji obszarów zdegradowanych, weszło w kolejną fazę prac. Wykonawca zakończył oczyszczanie podwórek i terenów bezpośrednio przyległych do murów miejskich. Obecnie trwają prace w nawierzchni ul. Krasickiego od strony ul. Młynarskiej, ulica jest częściowo zamknięta, nie ma możliwości wjazdu od tej części miasta.

Wkrótce będą montowane wpusty deszczowe w jezdni, w ramach ustalonego przez wykonawcę harmonogramu prac. Rozpoczyna się także przygotowywanie fundamentów pod budowę komórek i garaży.

W ramach prac firma wykonuje także oczyszczanie murów obronnych, pod nadzorem Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, przy planowanym placu zabaw i skwerze rekreacyjnym z siedziskami i zielenią. Mur będzie podświetlony i szczególnie wyeksponowany właśnie przy skwerze rekreacyjnym.

Następne odcinki będą sukcesywnie wykonywane, a wykonawca ma czas na pełne zakończenie zadania do k. czerwca 2019 roku.

– Jestem przekonany, że ulica Krasickiego dostanie dzięki tym pracom drugie życie – mówi burmistrz Bogdan Kożuchowicz. – Cieszę się, że dzięki pozyskanemu dofinansowaniu kolejna część ścisłego Śródmieścia stanie się miejscem estetycznym i przyjaznym mieszkańcom.

***

5,7 mln zł – to wartość całego projektu rewitalizacji, w skład którego wchodzą: ulica Krasickiego, Słowackiego i Piaskowa oraz budowa świetlicy środowiskowej na Osiedlu Sudeckim. Dofinansowanie ze środków UE to 3 mln zł.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *