Kradzionym rowerem daleko nie odjechał

Skradziono rower sprzed sklepu – tak brzmiało zgłoszenie, które dotarło do policjantów ze świdnickiej komendy. W tej sprawie został zatrzymany młody mężczyzna. Funkcjonariusze odzyskali także skradziony jednoślad. Teraz 23-latek odpowie za swój czyn przed sądem. Za kradzież grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

rower

fot. ilustracyjne
Policjanci Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy zatrzymali młodego mężczyznę podejrzanego o kradzież roweru sprzed punktu handlowego w Świdnicy.
27 lipca 35 – letni mieszkaniec Świdnicy na swoim rowerze przyjechał  do jednego ze sklepów na terenie miasta. Sam wszedł do środka, a swój jednoślad bez żadnego zabezpieczenia pozostawił przed wejściem do budynku. Kiedy po 10 minutach wyszedł  stwierdził jego brak. O całym zajściu powiadomił dyżurnego świdnickiej komendy, który niezwłocznie wysłał na miejsce patrol.
Przybyli na miejsce policjanci rozpoczęli poszukiwania sprawcy kradzieży. Już po kilku minutach od zdarzenia funkcjonariusze, kilka ulic dalej zatrzymali 23 – latka podejrzanego o ten czyn.
Policjanci odzyskali także  skradziony rower, którego wartość poszkodowany wycenił na 700 zł.
Zatrzymany odpowie teraz za swój czyn przed sądem. Za kradzież grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.
Policjanci apelują do wszystkich osób, aby nie pozostawiać wartościowych przedmiotów bez odpowiedniego zabezpieczenia.
źródło KPP Ś-ca

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *