Kradzionym autem, po pijanemu i z sądowym zakazem

aresztowany

 

Żarowscy policjanci zatrzymali 44-letniego mężczyznę, który nietrzeźwy kierował samochodem pochodzącym z kradzieży. Okazało się również, że mieszkaniec powiatu świdnickiego posiada czynny zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi. Teraz o losie mężczyzny zdecyduje sąd.

aresztowany

fot. ilustracyjne

6 października dwóch funkcjonariuszy Komisariatu Policji w Żarowie po zakończonej służbie jadąc prywatnym samochodem zauważyło skradziony pojazd marki Daewoo Nexia, za którym podjęli pościg. Pojazd ten skutecznie zatrzymali.

O zatrzymaniu poinformowali oficera dyżurnego, który na miejsce niezwłocznie skierował patrol policji.

W trakcie rozmowy z kierowcą policjanci wyczuli woń alkoholu z ust. Badanie wykazało blisko 1,3 promila alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze szybko ustalili również, że mężczyzna posiada aktualny sądowy zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi – relacjonuje sierż. Magdalena Ząbek z KPP w Świdnicy i dodaje, że

po sprawdzeniu, pojazd okazał się utracony w wyniku kradzieży z włamaniem do garażu na terenie Żarowa, które to zgłoszenie policjanci przyjęli tego samego dnia w godzinach rannych.

Mężczyzna został zatrzymany do wytrzeźwienia i wyjaśnienia.

44- latek usłyszał już zarzuty w tej sprawie.

Jak się okazało, mężczyzna już wcześniej był karany i pozbawiony wolności za przestępstwa w warunkach recydywy, dlatego teraz zarzut usłyszał w recydywie podwójnej, co zwiększa zarówno wymiar minimalnej jak i górnej granicy kary. Za czyny, których się dopuścił sąd może orzec nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *