Kradli katalizatory

policja2

policja2Kary pozbawienia wolności w zawieszeniu oraz obowiązek naprawienia szkody spadły na dwóch „mechaników samochodowych”, którzy w październiku ubiegłego na terenie powiatu świdnickiego kradli katalizatory. Łącznie wymontowali cztery urządzenia z samochodów marki Mercedes Sprinter.

 

Kary pozbawienia wolności w zawieszeniu oraz obowiązek naprawienia szkody spadły na dwóch „mechaników samochodowych”, którzy w październiku ubiegłego na terenie powiatu świdnickiego kradli katalizatory. Łącznie wymontowali cztery urządzenia z samochodów marki Mercedes Sprinter. policja2

Za kradzieżami stali mieszkańcy powiatu kłodzkiego w wieku 24 i 33 lat. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani przez policjantów z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy w piątek, 6 czerwca. Okazało się, że panowie już wcześniej mieli na sumieniu podobne występki. Przyznali się do kradzieży i dobrowolnie poddali karze. 24-latkowi wymierzono karę 1 roku i 8 miesięcy pozbawienia wolności, natomiast 33-latkowi 1 roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na 5 lat. Ponadto obaj mają obowiązek naprawienia szkody w terminie 2 lat od daty uprawomocnienia się wyroku.

Straty na szkodę właścicieli pojazdów wyniosły ponad 40 tysięcy złotych – mówi Katarzyna Czepil, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy. 

(ram)

{fcomment}

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *