Koszykarze znów zwycięscy!

Dziewiąty mecz na własnym parkiecie i dziewiąta wygrana. Koszykarze IgnerHome Polonii Świdnica kontynuują znakomitą passę i pokonali kolejnego rywala. Tym razem pokonali Chrobrego XXI Kłodzko.

IgnerHome Polonia Świdnica – Chrobry XXI Kłodzko 77:61 (12:19, 21:8, 27:15, 17:19)

Zwycięstwo było bardzo przekonujące. Biało-zieloni tylko w pierwszej kwarcie mieli kłopot z rywalem, który odskoczył na kilka punktów. Od drugiej kwarty dominacja gospodarzy była już wyraźna. Przed ostatnią ćwiartką Polonia miała już osiemnaście punktów przewagi i spokojnie dowiozła wynik do końcowej syreny.

Po tym meczu świdniczanie awansowali w tabeli na piąte miejsce i na dobre wrócili do walki o pierwszą czwórkę, która uzyska przepustkę do gry w barażach o awans do II ligi.

16. kolejka (7.01): IgnerHome Polonia – Chrobry XXI 77:61, Lubin – Hes Basketball 77:89, Orzeł – Siechnice 98:84, Rio Team – Wschowa 78:93, Kobierzyce – Basket Mazbud 93:73, Śląsk – Ekonom 73:46, Team Piast – WKK 85:74

Mecze rozegrane awansem: Wschowa – Kobierzyce 66:75, Hes BasketBall – Orzeł 100:72, WKK Wrocław – Lubin 106:90

1. Hes Basketball Wrocław (b) 16 31 15-1 +410
  2. WKK Wrocław 16 29 13-3 +516
  3. WSTK Wschowa 16 27 11-5 +81
  4. Piast KK Oleśnica 15 26 11-4 +88
  5. IgnerHome Polonia Świdnica 15 24 9-6 +117
  6. KKS Kobierzyce 16 24 8-8 +90
  7. SMK Lubin (s) 16 24 8-8 -45
  8. KKS Siechnice 15 22 7-8 -52