Koszykarze na tarczy na koniec roku

Przegraną zakończyli 2019 rok koszykarze IgnerHome Polonii Świdnica. W meczu dwunastej kolejki III ligi podopieczni Jarosława Moczulskiego ulegli na wyjeździe zespołowi z Siechnic 66:74.

KKS Siechnice – Ignerhome Polonia Świdnica 74:66 (22:24, 20:11, 22:16, 10:15)

Ignerhome Polonia: Kostek 23, Soboń 14, Kaczmarczyk 9, Ozga 6, Sieńko 6, Poradzisz 6, Hałdaś 2, Cisek, Biernat, Połeć, Stec

Była to już dziewiąta porażka biało-zielonych, którzy w tym sezonie grają przede wszystkim zawodnikami wywodzącymi się ze Świdnicy. W Siechnicach Polonia nie zagrała w optymalnym składzie. Widoczny był brak zwłaszcza jednego z liderów drużyny – Andrzeja Słobodziana. Mimo tego świdniczanie dobrze weszli w mecz i wygrali pierwszą kwartę 24:22. Kolejne minuty należały jednak do miejscowych. Przed ostatnią kwartą Siechnice odskoczyły na trzynaście oczek  (64:51) i mimo ambitnej walko polonistów nie wypuścili z rąk zwycięstwa.

III liga koszykówki, grupa A

12 kolejka (20-21.12): KKS Siechnice – IgnerHome Polonia Świdnica 74:66, Górnik Trans Eu II Wałbrzych – SMK Lubin 70:88,  Basket Legnica – ZZKK Orzeł Ziębice 81:71, Trustmate KKS Kobierzyce – WSTK Wschowa 79:72

1. SMK Lubin                                        12        22        10-2     +16
  2. Trustmate KKS Kobierzyce               12        20        8-4       +107
  3. Górnik Trans Eu II Wałbrzych           12        20        8-4       +60
  4. KKS Siechnice                                  11        18        7-4       +65
  5. Basket Legnica                                  11        17        6-5       -114
  6. WSTK Wschowa                               12        16        4-8       -33
  7. IgnerHome Polonia Świdnica         12        15        3-9       -68
  8. ZZKK Orzeł Ziębice                         12        13        1-11     -136