Koniec szkoły, czas na upragnione wakacje! (FOTO)

Były nagrody, ważne wyróżnienia, gratulacje, podziękowania i kwiaty. Dzisiaj, 24 czerwca uczniowie wszystkich szkół w całej Polsce zakończyli rok szkolny. Zabrzmiał ostatni dzwonek i przyszedł czas na zasłużony odpoczynek. W Świdnicy miejskie uroczystości z udziałem władz odbyły się w Szkole Podstawowej nr 4 w Świdnicy.

koniec roku szkolnego koniec szkoły zakończenie bfg 2016 (15)

Dwa miesiące laby

Punktualnie o godzinie 9 rano w szkolnej sali gimnastycznej stawili się uczniowie wszystkich klas, by uczestniczyć w pożegnalnych uroczystościach. Akademia rozpoczęła się odśpiewaniem hymnu państwowego.

Słowa od dyrektora szkoły zostały przede wszystkim przekazane w stronę uczniów. Rozpoczęły się one przytoczeniem motta przewodniego, które brzmiało: „Nie bądź smutny, bądź wesoły, dzisiaj nadszedł koniec szkoły!”. – Wkraczamy w okres wakacyjny z poczuciem dobrze spełnionego obowiązku, szczególnie przez Was drodzy uczniowie. Wasza praca zaowocowała tym, że w tym roku wszyscy uczniowie otrzymali promocję do klasy programowo wyższej – mówił Ryszard Chołko, dyrektor SP nr 4. – Życzę Wam wspaniałych wakacji, ale jednocześnie apeluję, abyście mieli na uwadze swoje bezpieczeństwo i byście po dwóch miesiącach wrócili do szkoły cali i zdrowi.

Cudownych wakacji wszystkim dzieciom życzyła również prezydent Świdnicy Beata Moskal-Słaniewska i pogratulowała im sukcesów, nagród i wyróżnień, a następnie najlepszym wręczyła świadectwa.

Stypendia dla uczniów

Koniec roku szkolnego to również przyznanie nagród dla najlepszych uczniów świdnickich szkół podstawowych i gimnazjów.

W świdnickich publicznych szkołach podstawowych i gimnazjach wypłacone zostaną 722 stypendia motywacyjne za wyniki w nauce i osiągnięcia sportowe, za II semestr roku szkolnego 2015/2016. Miasto ze środków własnych przeznaczy na ten cel 81 995 zł.

Uwzględniając przyznane w obu semestrach stypendia, łącznie wydatkowano kwotę 131 450 zł.

Stypendia przyznawane są przez dyrektorów szkół na podstawie art. 90 g ustawy o systemie oświaty. Szkoły we własnym zakresie różnicowały wysokość indywidualnych stypendiów (w przedziale od 60 do 210 zł) w zależności od uzyskanej średniej ocen (co najmniej 4,75) oraz rangi osiągnięcia sportowego uzyskanego przez uczniów.

Dzieci uzyskujący wysoką średnią ocen i wysokie wyniki sportowe mogły uzyskać stypendia w ramach obu kategorii.

Serdecznie gratuluję wszystkim nagrodzonym uczniom. Warto promować osiągnięcia uzdolnionych dzieci. Jeśli ktoś wybija się ponad przeciętną, to należy to docenić i nagrodzić. Wszystkim wyróżnionym uczniom życzę, aby w dalszym ciągu rozwijali swoje zainteresowania i stali się dla innych motywacją do większej pracy – mówi prezydent, Beata Moskal-Słaniewska.

Prymusi nagrodzeni

Dzisiaj podczas sesji Rady Miejskiej, najlepsi świdniccy absolwenci szkół podstawowych i gimnazjów odebrali z rąk Prezydent Miasta Świdnicy, Beaty Moskal-Słaniewskiej – nagrody oraz pamiątkowe statuetki i dyplomy z tytułem Primus Inter Pares. W tym roku po raz pierwszy uhonorowani zostali również najlepsi absolwenci świdnickich szkół niepublicznych.

Nagrody o wartości 700 zł dla prymusów ze szkół podstawowych i 800 zł dla gimnazjalistów, uczniowie wybierali sobie sami. Sprzęt sportowy, komputerowy, czy też fotograficzny – takie między innymi nagrody otrzymali najlepsi z najlepszych.

Nagrody przyznane zostały 14 absolwentom, którzy mogą pochwalić się średnią ocen od 5,17 do 5,92 i wzorową oceną z zachowania. Na nagrody miasto przeznaczyło 10 300 zł.

Nagrodzeni:

Lp

Nazwisko i imię

SP/G

Średnia ocen

1.

Hanna Karwowska

Szkoła Podstawowa nr 1

5,91

2.

Michał Pietrzak

Szkoła Podstawowa nr 4

5,9

3.

Joanna Cichocka

Szkoła Podstawowa nr 6

5,92

4.

Natalia Wiatrowska

Szkoła Podstawowa nr 8

5,64

5.

Monika Manowska

Szkoła Podstawowa nr 105

5,4

6.

Dawid Suppa

Szkoła Podstawowa nr 315

5,26

7.

Gabriela Rzepka

Gimnazjum nr 1

5,67

8.

Ewelina Góra

Gimnazjum nr 2

5,44

9.

Joanna Czarnecka

Gimnazjum nr 3

5,17

10.

Aleksandra Pająk

Gimnazjum nr 4

5,66

11.

Karolina Sikorska

Niepubliczna SP ŚSO „Bliżej Dziecka”

5,27

12.

Bartosz Pfanhauser

Niepubliczna Katolicka SP Caritas Diecezji Świdnickiej

5,45

13.

Sebastian Dolata

Społeczna Szkoła Podstawowa

5,45

14.

Daniel Suchojad

Społeczne Gimnazjum

5,44

fot. (BFG)

 

2 thoughts on “Koniec szkoły, czas na upragnione wakacje! (FOTO)

  1. Nie ma się czym chwalić. W Szkole Podstawowej nr 4 najmłodsze wyróżnione dzieci (z klas 1-3) nie dostały od szkoły nawet książeczki. A podobno szkoła powinna motywować. Pewnie gdyby rodzice wiedzieli wcześniej to sami zrobiliby zrzutę żeby dzieciakom przykro nie było. Nie wiem czy w takiej sytuacji rodzice będą dalej chcieli opłacać składki na tak zwaną radę rodziców. Jeżeli nie ma nawet na drobną nagrodę dla uczniów, to jaki jest sens tych opłat….

  2. Wielkie gratulacje dla wszystkich dzieci! Niestety SP 4 nie nagrodziło wyróżnionych najmłodszych z klas 1-3, mimo że co roku dzieciakom to obiecywano i mówiono żeby się starały bo wysokie wyniki będą wynagradzane. Szkoła nie podarowała wyróżnionym nawet książeczki. A podobno jednym z celów edukacyjnych szkół jest motywowanie. Myślę, ze gdyby rodzice wcześniej o tym wiedzieli sami zrobiliby „zrzutę”, żeby dzieciakom po prostu nie było przykro. To jednak wstyd dla „czwórki” i wielu rodziców będzie się zastanawiać nad sensem uiszczania opłat za tzw. radę rodziców.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *