Trwają przymiarki do Kongresu Turystyki Polskiej

 

21 i 22 października odbędzie się w Świdnicy Konferencja Przygotowawcza Kongresu Turystyki Polskiej. Ruszyła specjalnie stworzona dla tego wydarzenia strona internetowa, www.kongresturystyki.pl

 

21 i 22 października odbędzie się w Świdnicy Konferencja Przygotowawcza Kongresu Turystyki Polskiej. Ruszyła specjalnie stworzona dla tego wydarzenia strona internetowa, www.kongresturystyki.pl

Wydarzenie odbędzie się pod patronatem medialnym magazynu „Voyage”, przy współpracy m.in. Ministerstwa Sportu i Turystyki, Związku Miast Polskich, Polskiej Organizacji Turystycznej, Izby Turystyki Rzeczypospolitej Polskiej, Polskiej Izby Turystyki, Dolnośląskiej Izby Turystyki i Dolnośląskiej Organizacji Turystycznej.

Październikowe wydarzenie będzie doskonałą okazją do dyskusji o problemach, które nurtują zarówno branże turystyczne, jak i samorządy, wytyczenia kierunków działania oraz określenia głównych założeń i celów będących przedmiotem Kongresu Turystyki Polskiej, który w 2016 roku odbędzie się również w Świdnicy. Kongres umożliwi szeroką debatę przedstawicieli wszystkich środowisk działających w turystyce, pozwoli na dokonanie oceny funkcjonowania sektora usług turystycznych w Polsce, wskazanie kierunków rozwoju polskiej turystyki na kolejne lata oraz przygotowanie rekomendacji programowych i inicjatyw legislacyjnych, które zostaną skierowane do organów władzy publicznej – ustawodawczej i wykonawczej. Branża turystyczna potrzebuje platformy stałego porozumienia pomiędzy przedsiębiorcami turystycznymi i organizacjami branżowymi, umożliwiającej integrację, ale przede wszystkim rozwój innowacyjności, atrakcyjności, jakości usług i produktów turystycznych, jako czynnika konkurencyjnej gospodarki.

Turystyka to wciąż niedoceniana, ale rosnąca z roku na rok branża w gospodarce narodowej. Promowanie wiedzy, dobrych praktyk i wymiana doświadczeń, to główne cele Kongresu. Liczę także na to, że z wiedzy tej skorzystają samorządowcy, gdyż to właśnie gminy i miasta prowadzić powinny jak najlepszą politykę turystyczną, przyczyniającą się do rozwoju nie tylko branży, ale i swoich miejscowości” – mówi Beata Moskal-Słaniewska, Prezydent Miasta Świdnicy.

Już dziś zapraszamy wszystkich chętnych: mieszkańców, turystów, pasjonatów, podróżników na bezpłatne panele, które odbędą się 21 października w Teatrze Miejskim w Świdnicy. Bezpłatne wejściówki odbierać będzie można od 7 września w Informacji Turystycznej. Uczestnicy paneli będą mieli okazję wziąć udział m.in. w dyskusji na temat turystyki senioralnej i przyrodniczej. Panel o tajemniczej Świdnicy odkryje zakamarki i miejsca, o których się nie mówi, a warto je zobaczyć. Na zakończenie zaplanowano występ artystyczny. Chętnych do wysłuchania piosenek o tematyce turystycznej zapraszamy na XXIV Przeglądu Piosenki Turystycznej i Ekologicznej „Na Szlaku”. Na świdnickim Rynku odbędzie się również lokalne gotowanie. Na pokaz kulinarny wraz z degustacją zaprasza znany kucharz i dziennikarz kulinarny – Tomasz Jakubiak – informuje Magdalena Dzwonkowska, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Świdnicy. 

Kolejnego dnia zachęcamy do wzięcia udziału w wydarzeniu specjalnym Międzynarodowego Festiwalu Bachowskiego. W Kościele Pokoju w Świdnicy, w kościele i Pałacu w Makowicach oraz w Pałacu w Krzyżowej, uczestnicy kongresu będą mieli okazję wysłuchać muzyki idealnie dopasowanej do historycznych wnętrz.

Na Rynku, najmłodsi będą mogli spróbować swoich sił na ściance wspinaczkowej lub sprawdzić swoja wiedzę na temat Świdnicy, biorąc udział w grze miejskiej. Na uczestników czeka wiele atrakcji i nagród, jedną z nich jest lot na paralotni. Nie zabraknie też stoisk z regionalnymi smakołykami oraz stoisk promujących miejsca spędzania wolnego czasu. O kolejnych atrakcjach i wydarzeniach towarzyszących kongresowi będziemy Państwa informować na bieżąco.

Więcej informacji na stronie www.kongresturystyki.pl oraz profilu na facebooku Kongres Turystyki Polskiej.

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *