Komputer stacjonarny do pracy biurowej – przewagi względem laptopa
Zwolennicy laptopów i komputerów stacjonarnych, zawsze będą prowadzić wojnę o to, które rozwiązanie jest lepsze, wygodniejsze i wydajniejsze. Klienci wybierający PC-ty, będą mówić o ekonomicznym podejściu do tematu i atrakcyjnym stosunku ceny do jakości, natomiast „laptopowcy” wykrzyczą swoją rację na temat mobilności.
Należy jednak pamiętać o tym, że nie każda praca biurowa wymaga transportu, a jednak lepsze i tańsze podzespoły mogą okazać się przydatne. Zastanówmy się więc, jaki sprzęt będzie lepszym rozwiązaniem do pracy przy biurku i dlaczego będzie to komputer stacjonarny.
Ekonomia — po co przepłacać skoro nie widać różnicy
Dobrej jakości pecet, który został wyposażony w kartę graficzną, dźwiękową, mocny proces i odpowiednią ilość pamięci, można kupić już w cenie 2 tysięcy złotych. Będzie to sprzęt szybki, wydajny i przede wszystkim nowy.
Na laptopa o podobnych parametrach, będzie trzeba wydać dwukrotnie większą ilość pieniędzy. W wielu przypadkach (np. w pracy profesjonalnych grafików i osób projektujących zaawansowane animacje), zakup laptopa byłby niemożliwy, gdyż wymagania względem sprzętu są zbyt duże.
Naprawa w czasie awarii — koszty i czas
Uszkodzenie podzespołów oznacza brak możliwości wykonywania zadań lub utrudnienia i opóźnienie w finalizacji. Laptop należy oddać do serwisu, który specjalizuje się w naprawie sprzętów z układem scalonym, natomiast w przypadku jednostek stacjonarnych, wystarczy wymienić uszkodzony element na nowy.
Większość elementów wymiennych jest tak prosta w obsłudze, że nawet amatorzy nie powinni mieć problemów z wymianą ich na nowe. Należą do nich m.in.: karta graficzna, sieciowa, dźwiękowa, kości pamięci i dodatkowy dysk.
Same części nie muszą być minimalizowane i znajdować się w układzie scalonym, więc nie tylko są wydajniejsze, ale również ich cena jest dużo przystępniejsza. Zamówienie niezbędnych elementów, nie będzie stanowić problemu, ponieważ odpowiednie zamienniki można znaleźć w każdym sklepie komputerowym.
Wygoda użytkowania – duża klawiatura i dobry monitor
Wybierając monitor do komputera stacjonarnego, użytkownicy nie muszą się ograniczać do maksymalnej wartości 21 cali, co obecnie w świecie komputerów mobilnych jest trudno dostępną nowością i sam sprzęt waży niezwykle dużo. Co więcej, zdarzają się nawet komputery, które są wbudowane w monitor (zwykle dużo większy, niż monitor laptopa).
Przykładowo komputer klasy ALL-IN-ONE o przekątnej ekranu 21,5 cala (z matrycą Full HD 1920×1080) może prezentować się następująco:
grafika: https://gigam.pl/87-komputer-stacjonarny
Możliwości przy „pecetach” są o wiele większe, ponieważ można podłączyć do nich nawet telewizor lub kilka monitorów, tworząc bardzo funkcjonalne i wygodne miejsce pracy. Laptopy wyposażone są w większości przypadków w złącze HDMI, więc również jest taka możliwość, jednak czy to nie gryzie się z samą ideą mobilnych narzędzi?
Nie można zapominać o pisaniu! Laptopy mają dość ciasne klawiatury, których jakość pozostawia w większości przypadków wiele do życzenia. Pecetowcy mogą cieszyć się ogromnym wyborem ergonomicznych klawiatur w atrakcyjnych cenach, maksymalizując wygodę i prędkość pisania – niezwykle istotna cecha, w przypadku copywriterów, pisarzy, dziennikarzy i programistów.
Dla kogo laptop?
To najlepsze narzędzie dla osób podróżujących, czyli pracowników zajmujących się sprzedażą i raportami. Przedstawiciele handlowi i wyższa kadra kierowniczo-dyrektorska, powinna być wyposażona w laptopy, które zawsze będą mieć przy sobie.
– artykuł sponsorowany –