Kolejny zawód… (FOTO)

Wciąż nie wiedzie się piłkarzom Dabro-Bau Polonii-Stali Świdnica. Po trzech seriach spotkań podopieczni Rafała Markowskiego mają na swoim koncie tylko jeden punkt. W sobotę świdniczanie musieli uznać wyższość Sokoła Wielka Lipa. Tak jak w poprzednich meczach  piętą achillesową polonistów była skuteczność. Przegrali też Zjednoczeni Żarów. Wygrał – już trzeci mecz w tym sezonie – AKS Strzegom.

Dabro-Bau Polonia-Stal Świdnica – Sokół Wielka Lipa 1:2 (1:1)

Bramki: 0:1 Wargin 5′, 1:1 Salamon 31′, 1:2 M. Wróbel (karny) 80′

Dabro-Bau Polonia-Stal: B. Kot – Jagieła, Salamon (58′ Ł. Kot), Sowa, Kozaczenko, Szuba, Białasik (82′ Roman), Baumgarten, Brzeziński, Traczykowski (58′ Szczygieł), Myrta

MKP Wołów – Zjednoczeni Żarów 4:2 (2:1)

Bramki: 1:0 Wałęga 4′, 1:1 W. Szewczyk 30′, 2:1 Tobak 38′, 3:1 Żbik (karny) 55′, 3:2 K. W. Szewczyk 60′, 4:2 Majbroda 83′

Zjednoczeni: Janikowski – Chłopek (55′ K. Hruszowiec), Khvostenko (85′ Kaczmarczyk), Baziak (46′ Gawryszewski), Klimaszewski (74′ Czoch), Wojnowski, Uszczyk, W. Szewczyk, Ł. Szuba, Łagiewka, Sajdak

Odra Ścinawa – AKS Strzegom 0:3 (0:1)

Bramki: 0:1 Szczewczenko 25’, 0:2 Sadowski 62’, 0:3 Migalski 67’

Świdniczanie fatalnie weszli w mecz. Już w piątej minucie Igor Wargin (kilka lat temu występował w Polonii-Stali) ładnym strzałem z wolnego otworzył wynik meczu. Trzy minuty później Sokół mógł podwyższyć prowadzenie, ale Biało-Zielonych uratował słupek. Po niemrawym początku gospodarze wreszcie się otrząsnęli i przejęli inicjatywę na boisku. Z kilku dobrych okazji udało wykorzystać się jedną. Po zagraniu Wojciecha Szuby celnym strzałem głową popisał się Patryk Salamon. Wynik 1:1 utrzymał się do końca pierwszej połowy. Wydawało się, że po zmianie stron Polonia-Stal pójdzie za ciosem. Kibice nie doczekali się jednak fajerwerków, a mecz nie był wielkim widowiskiem. Mimo tego świdniczanie mieli swoje szanse. W 58. minucie sytuacji sam na sam z bramkarzem Sokoła nie wykorzystał Filip Brzeziński, zaś  w 73. minucie blisko wepchnięcia piłki do siatki był Kamil Szczygieł.

Niestety, co nie udało się polonistom, udało się graczom Sokoła. W 83. minucie Krystian Jagieła faulował przeciwnika w polu larnym i sędzia wskazał na „jedenastkę”. Jej skutecznym egzekutorem był Michał Wróbel.

Po trzech kolejkach świdniczanie mają na koncie tylko jedno oczko. W jeszcze gorszej sytuacji są Zjednoczeni Żarów. Beniaminek przegrał trzeci kolejny mecz – tym razem 2:4 z MKP Wołów. Gracze Adama Łagiewki nie muszą się wstydzić swojej gry ofensywnej, ale jeśli nie popracują nad defensywą trudno będzie im o punkty. W trzech grach stracili aż czternaście bramek!

Nasz jedynak w grupie zachodniej – AKS Strzegom nie zwalnia tempa. Na konto podopiecznych Marcina Morawskiego powędrowało trzecie wysokie zwycięstwo – tym razem 3:0 na terenie Odry Ścinawka.

IV liga, grupa wschodnia

3 kolejka (25-26.08)

Dabro Bau Polonia Świdnica – Sokół Wielka Lipa 1:2 (1:1), MKP Wołów – Zjednoczeni Żarów 4:2 (2:1), Polonia Trzebnica – Orzeł Ząbkowice 2:0 (1:0), Sokół Marcinkowice – Unia Bardo 1:0 (0:0), Piast Żerniki – Piast Nowa Ruda 4:1 (1:0), Nysa Kłodzko – GKS Mirków/Długołęka 1:2 (0:2), Górnik Wałbrzych – Bielawianka 2:0, Orzeł Prusice – Śląsk II Wrocław 1:3

12. Bielawianka Bielawa            3          3          1-0-2   2:7
  13. Dabro Bau Polonia-Stal Świdnica             3          1          0-1-2   1:4
  14. Orzeł Ząbkowice Śląskie       3          1          0-1-2   1:5
  15. Zjednoczeni Żarów (b)  3          0          0-0-3            6:14
  16. Nysa Kłodzko                        3          0          0-0-3            2:10

Następna kolejka (1.09): Mirków/Długołęka – Zjednoczeni (16.00), Bielawianka – Dabro Bau Polonia, Śląsk II – Sokół M., Sokół W. L. – Polonia, Nysa – Piast N. R., Orzeł Z. – Piast Ż., Wołów – Orzeł P. Górnik – Unia

IV liga, grupa zachodnia

3 kolejka (25-26.08):

Sparta Rudna – Chrobry II Głogów 0:5, Orla Wąsosz – Sparta Grębocice 4:2 Victoria Ruszów – BKS Bobrzanie Bolesławiec 0:1 (0:0), Górnik Złotoryja – Orkan Szczedrzykowice 4:2 (2:0), Apis Jędrzychowice – Stal Chocianów 5:0 (3:0), Odra Ścinawa – AKS Strzegom 0:3 (0:1),  Włókniarz Mirsk – Karkonosze Jelenia Góra 1:1 (0:1)