Kolejny rywal na łopatkach!

To był zdecydowanie udany tydzień dla siatkarek Polonii Świdnica. Po wygranej 3:1 w środę w Pszczynie, w sobotę pokonały przed własną publicznością Impel II Wrocław i po trzech kolejkach z zaledwie jednym straconym setem plasują się na drugim miejscu w tabeli II ligi.

Polonia Świdnica – Impel II Wrocław 3:0 (23, 22, 20)

Polonia: Gezella, Krusiewicz, Kołodziejczak, Paluszkiewicz, Śmidowicz, Mielczarek, Adamek (libero) oraz Woźniak, Druciak

Sobotni mecz z rezerwami wrocławskiego Impela, choć zakończył się w trzech setach, nie był dla świdniczanek spacerkiem. Przyjezdne wysoko zawiesiły poprzeczkę i napsuły sporo krwi polonistkom. W każdej z partii to jednak gospodynie w najważniejszych momentach były dokładniejsze i skuteczniejsze. W pierwszej partii Polonia uzyskała przewagę dwóch punktów przy stanie 19:17 i dowiozła zaliczkę do końca partii. W drugim secie było już nawet 11:4, ale impelki stać było na zryw i zbliżenie się na 14:13 i już do końca trwała walka punkt za punkt. W trzeciej odsłonie w decydującą fazę Polonia weszła z zapasem 2 oczek i wygrała 25:20.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *