Kolejny raz posprzątają wieżyczkę

Świdnickie Forum Rozwoju po raz kolejny organizuje akcję sprzątania miejsca po zabytkowej altanie w Parku Młodzieżowym przy ul. Armii Krajowej. Wydarzenie odbędzie się w najbliższą sobotę – 9 kwietnia, o godz. 11.00.

Tuż przed trzecią edycją Budżetu Obywatelskiego, w ramach którego będzie można oddać głos na projekt rewitalizacji altany w Parku Młodzieżowym (lista ogólnomiejska- projekt nr 4), zostanie zorganizowane wydarzenie mające na celu uporządkowania terenu, na którym znajdowała się w przeszłości zabytkowa „wieżyczka”.

Podobnie jak w zeszłym roku, świdniczanie- zarówno ci najmłodsi, jak i o wiele starsi wspólnie zadbają o miejsce szczególne w naszym mieście. Teren dawnej altany wraz z kompleksem dwóch fontann zdobionymi balustradami oraz schodami w formie półkoli był niegdyś wizytówką miasta. Spotykali się tutaj świdniczanie przed wojną, jak i po. Teren, gdzie stała altana jest ponadto fragmentem umocnień i fortyfikacji dawnej Twierdzy Świdnickiej.

Organizatorzy zapewniają niezbędne do prac narzędzia – sekatory, rękawice, worki itp. Podczas akcji będzie również skromny poczęstunek, jak i zagwarantowane napoje. Po zakończeniu prac, chętni wezmą udział we wspinaczce drzewnej. Każdy uczestnik otrzyma także pocztówkę z widokiem altany w latach 1910-1915.

W imieniu organizatorów zapraszamy wszystkich świdniczan do wspólnej akcji!

1 2 wiezyczka projekt6

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *