Kolejny pijany kierowca zatrzymany

policjakontrola

Ponad 2,8 promila alkoholu w organizmie miał mężczyzna, który kierował samochodem osobowym. Został zatrzymany przez policjantów Komisariatu Policji w Strzegomiu. Teraz 51-letni mieszkaniec powiatu świdnickiego za swój czyn odpowie karnie.

policjakontrola

Mimo licznych apeli o zachowanie rozwagi i szczególnej ostrożności przez kierowców, zdarzają się przypadki świadczące o całkowitej nieodpowiedzialności niektórych użytkowników dróg. Przykładem takiego zachowania jest 51-letni mieszkaniec powiatu świdnickiego, który w piątkowe popołudnie  kierował samochodem osobowym marki Ford będąc w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna został zatrzymany przez funkcjonariuszy Komisariatu Policji w Strzegomu. Teraz za swój czyn odpowie karnie.

W świetle obowiązujących przepisów za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości lub po użyciu innego, podobnie działającego środka, grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, 5 tysięcy złotych kary oraz zakaz prowadzenia pojazdów nawet na 10 lat.

Świdniccy policjanci apelują o trzeźwą jazdę. – Kierowanie pojazdem po alkoholu jest niebezpieczne i powoduje realne zagrożenie dla uczestników ruchu drogowego. Będąc pod wpływem alkoholu nasza uwaga jest rozproszona, a reakcje opóźnione. Nie potrafimy właściwie ocenić odległości, a wyobraźnia namawia do brawury. To wszystko powoduje, że nie powinniśmy wsiadać za kierownicę. Konsekwencje pijanych kierowców ponoszą nie tylko oni, ale również ich pasażerowie oraz inni uczestnicy ruchu drogowego – tłumaczy sierż. Magdalena Ząbek z KPP w Świdnicy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *