Advertisement
Aktualności

Kolejne zaostrzenia

Zakaz wychodzenia z domu osób do 18. roku życia bez opieki dorosłego, zamknięcie sklepów wielkopowierzchniowych budowlanych w weekendy oraz zachowanie minimum 2-metrowej odległości – to tylko część kolejnych zakazów wprowadzonych przez państwo. Decyzja związana jest z próbą zmniejszenia rozmiarów rozprzestrzeniania się koronawirusa.

Do każdego sklepu (zarówno małego, jak i wielkopowierzchniowego), a także do każdego lokalu usługowego będzie mogło wejść maksymalnie tyle osób, ile wynosi iloczyn liczby wszystkich kas i liczby 3. Podobne zaostrzenia dotkną także targów, straganów i bazarków. Z tą różnicą, że liczba osób przebywających na targu nie może być większa niż trzykrotność liczby punktów handlowych. Na terenie poczty może teraz przebywać w jednym momencie tyle osób, ile wynosi liczba okienek pocztowych pomnożona przez 2. Co jeszcze się zminia?

– Hotele i inne miejsca noclegowe (działające na zasadzie wynajmu krótkoterminowego) zostają zamknięte. Mogą one funkcjonować tylko i wyłącznie wtedy, gdy przebywają w nich osoby w kwarantannie lub izolacji, a także gdy przebywa w nich personel medyczny.

– Zawieszenie rehabilitacji i zamknięcie salonów kosmetycznych i fryzjerskich

– Zawieszona jest również wykonywanie zabiegów rehabilitacyjnych i masaży – zarówno w placówkach publicznych, jak i prywatnych. Wyjątkiem są sytuacje, w których rehabilitacja jest bezwzględnie wymagana stanem zdrowia pacjenta.

– Zakaz wychodzenia z domu osób do 18. roku życia bez opieki dorosłego

– Dzieci i młodzież, które nie ukończyły 18 roku życia, nie będą mogły wyjść z domu bez opieki. Tylko obecność rodzica, opiekuna prawnego lub kogoś dorosłego usprawiedliwia ich obecność na ulicy.

– 2 metry – minimalna odległość między pieszymi.

– Instytucje publiczne swoje obowiązki będą wykonywały zdalnie. Wyjątek mogą stanowić jedynie czynności, w których praca zdalna nie gwarantuje możliwości realizacji ich kluczowych obowiązków.

Więcej TUTAJ

31 marca 2020

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *