Kolejne świdnickie znaczki turystyczne od jutra w sprzedaży

Jutro do sprzedaży trafią dwa kolejne znaczki turystyczne wydane przez Referat Turystyki Urzędu Miejskiego we współpracy ze spółką Znaczki Turystyczne ze Złotego Stoku.

Pierwszy z nich to znaczek okolicznościowy dwustronny upamiętniający 410 rocznicę urodzin świdnickiej astronom – Marii Kunic. Drewniany krążek z jednej strony przedstawia Marię prezentującą swoje dzieło „Urania propitia” a na odwrocie wizerunek domu rodzinnego Marii Kunic czyli Kamienicę pod Złotym Chłopkiem. Drugim znaczkiem, który trafi do sprzedaży będzie znaczek przedstawiający nietypową i unikatową w skali Europy rzeźbę Srającego Chłopka. Obydwa znaczki będą dostępne w punkcie Informacji Turystycznej mieszczącej się na świdnickim Rynku. Ze względu na dwie różne grafiki umieszczone na znaczku okolicznościowym jego cena będzie wynosiła 13 zł, natomiast znaczek numeryczny pozostanie w cenie 8,00 zł.

Przypominamy, że w punkcie Informacji Turystycznej cały czas można też nabyć pozostałe znaczki turystyczne, które ukazały się w ostatnich latach, w tym najładniejszy znaczek turystyczny 2019 roku z wizerunkiem willi oraz samolotu Czerwonego Barona.

Znaczek turystyczny to okrągły, drewniany krążek o średnicy 60 mm i grubości 8-10 mm, posiada metalowe oczko do zawieszenia. Awers i rewers przeważnie jest taki sam. Znaczek Turystyczny jest pamiątką z naturalnego materiału – drewna, jest więc w 100% ekologiczny. Składa się z trzech elementów: samego znaczka, karteczki i naklejki. Stanowi wyjątkową propozycję dla kolekcjonerów, w porównaniu z innymi w większości prefabrykowanymi produktami. Produkowany jest ręcznie, każda sztuka jest wyjątkowa. Grafika jest swego rodzaju dziełem sztuki, wypalana jest w wysokiej temperaturze przy pomocy metalowej, grawerowanej matrycy. Poprzez silny nacisk matryca wypala w drewnie plastyczny wizerunek, który jest bardzo trwały i odczuwalny także przy dotyku.

Znaczek Turystyczny przedstawia miejsce, do którego dotarł turysta. Jest zarazem pamiątką i potwierdzeniem pobytu, gdyż w żadnym innym miejscu nie można kupić takiego znaczka. Jest on turystyczną zachętą do zwiedzania tych miejsc, a zarazem wyjątkową pamiątką.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *